Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 05:55
Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To trzeci medal reprezentacji Polski na tych igrzyskach. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.
Karolina Naja i Anna Puławska w wyścigu finałowym K2 500 m
Karolina Naja i Anna Puławska w wyścigu finałowym K2 500 mFoto: PAP/Leszek Szymański

Karolina Naja i Anna Puławska, zajmując w Tokio drugie miejsce w finałowym wyścigu K2 500 m zdobyły 21. w medal w historii występów polskich kajakarzy w igrzyskach olimpijskich. Na ten dorobek składa się osiem srebrnych i 13 brązowych. Biało-czerwoni wciąż czekają na pierwsze złoto.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Czytaj również:

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

00:33 naja.mp3 Karolina Naja podkreślała, że walka o ten trzeci olimpijski medal była dla niej wyjątkowo trudna (PR1)

00:25 puławska.mp3 Debiutująca na igrzyskach Anna Puławska podkreślała, że dziś spełniły się jej marzenia (IAR)

Wcześniej Karolina Naja i Anna Puławska zajęły czwarte miejsce w wyścigu półfinałowym. Wówczas wygrała Nowa Zelandia przed Australią i Białorusią. Polki do Nowozelandek straciły 0,495 sekundy. Do finału zakwalifikowały się po cztery najlepsze osady z obu półfinałów.

00:46 srebrny medal.mp3 Wyścig po srebro w K2. Komentarz Artura Dyczewskiego (IAR)

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

Biało-Czerwone to wicemistrzynie świata ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się dwa lata temu w węgierskim Szegedzie.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

00:42 Kajakarki medale.mp3 Naja i Puławska odebrały już swoje medale, a tak tę ceremonię relacjonował w Programie 1 Polskiego Radia Artur Dyczewski (IAR)

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

jmo,fc

Partnerzy

Partner

Kajakarz górski Krzysztof Majerczak nie awansował do olimpijskiego finału slalomu K1, zajmując w półfinale 15. miejsce w stawce 20 zawodników. Otrzymał dwie sekundy kary za dotknięcie tyczki, a do wejścia do finałowej dziesiątki zabrakło mu 2,54 s.

Maria Andrejczyk bez problemów awansowała do finału rzutu oszczepem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w swym pierwszym rzucie w kwalifikacjach przekroczyła wymagane minimum, czyli 63 metry - uzyskała 65 metrów i 24 centymetry.