Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Brytyjczycy centymetry przed Niemcami. Przybytek i Kołodziński bez medalu w żeglarskiej klasie 49er

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 09:48
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w wyścigu finałowym zajęli czwarte miejsce, a na dziewiątym zakończyli olimpijskie regaty w żeglarskiej klasie 49er. Triumfowali Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell.
Dylan Fletcher i Stuart Bithell
Dylan Fletcher i Stuart Bithell Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk przed podwójnie punktowanym tzw. wyścigiem medalowym zajmowali dziewiątą lokatę. We wtorek od początku płynęli w czołówce i ostatecznie metę osiągnęli na czwartym miejscu, ale to nie wystarczyło, by choć minimalnie przesunąć się w klasyfikacji generalnej.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Między trzema czołowymi załogami różnice przed decydującą rozgrywką były na tyle niewielkie, że wyniki finałowej rywalizacji praktycznie przesądzały o podziale medali.

Wygrali - dosłownie o centymetry przed Niemcami - Brytyjczycy Fletcher i Bithell, którzy dzięki temu sięgnęli po złoto, gdyż na trzecim miejscu ukończyli ostatni start dotychczasowi liderzy z Nowej Zelandii. Peter Burling i Blair Tuke - mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro - tym razem musieli zadowolić się srebrem.

Brąz dla Erika Heila i Thomasa Ploessela z Niemiec, którzy powtórzyli osiągnięcie sprzed pięciu lat.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.