Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Elaine Thompson-Herah najszybsza na 200 metrów. Jamajka z kolejnym olimpijskim dubletem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 16:00
Elaine Thompson-Herah zdobyła w Tokio drugi złoty medal olimpijski. Jamajska sprinterka powtórzyła swój sukces sprzed pięciu lat, kiedy triumfowała także na dystansach 100 i 200 m. We wtorek ten dłuższy pokonała w 21,53. Druga była 18-letnia Namibijka Christine Mboma - 21,81.
Elaine Thompson-Herah
Elaine Thompson-HerahFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Brązowy medal wywalczyła Amerykanka Gabrielle Thomas - 21,87.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Thompson-Herah ma już pięć medali olimpijskich. W Rio stanęła trzy razy na podium - bo jeszcze w sztafecie była druga. Teraz też ma na to jeszcze szansę.

Wiele kontrowersji wzbudza za to Mboma, która zaimponowała po raz kolejny niesamowitym finiszem. Jeszcze na 50 m do mety była piąta. 18-letnia Namibijka miała startować pierwotnie na 400 m, ale okazało się, że ma zbyt wysoki poziom testosteronu. Przepisy mówią, że w takiej sytuacji nie może rywalizować na dystansach między 400 a 1500 m. Wybrała zatem w Tokio start na 200 m i wywalczyła srebro.

Marcin Urbaś, rekordzista Polski na tym dystansie, wielokrotnie sugerował na antenie TVP, że taki poziom testosteronu może dawać jej także przewagę na 200 m.