Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: kajakarki naszą siłą. Borowska, Iskrzycka i Walczykiewicz awansowały do półfinału

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 05:00
Dorota Borowska awansowała bezpośrednio do półfinału olimpijskiej rywalizacji w C1 200 m. Justyna Iskrzycka zajęła drugie miejsce w swoim przedbiegu kajakarskiej konkurencji K1 na 500 m. Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w swoim przedbiegu kajakarskiej konkurencji K1 na 500 m.
Marta Walczykiewicz
Marta Walczykiewicz Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ <<<

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

25-letnia Dorota Borowska nieco została na starcie, ale szybko odrobiła dystans i zwyciężyła bez kłopotów. Uzyskała czas 47,655, wyprzedzając o 0,322 s Węgierkę Kincso Takacs, która również awansowała bezpośrednio do półfinału na 200 metrów.

Zawodniczka z Nowego Dworu Mazowieckiego jest w tej konkurencji mistrzynią Europy.

- W Tokio chcę powalczyć o złoty medal - powiedziała po swoim triumfie w imprezie, która odbyła się w czerwcu w Poznaniu.

Justyna Iskrzycka zajęła drugie miejsce w swoim przedbiegu kajakarskiej konkurencji K1 na 500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ten wynik dał Polce bezpośredni awans do czwartkowego półfinału.

Iskrzycka pokonała pół kilometra w czasie 1.49,893 i była wolniejsza tylko od Słowenki Anji Osterman.

Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w swoim przedbiegu kajakarskiej konkurencji K1 na 500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio i awansowała do czwartkowego półfinału.

Walczykiewicz pokonała pół kilometra w czasie 1.50,184 i była minimalnie szybsza (o 0,3 s) od czwartej Ukrainki Marii Powch. W tym przedbiegu najszybsza była Węgierka Tamara Csipes - 1.48,790.

00:26 Iskrzycka.mp3 Iskrzycka była druga w swojej serii eliminacyjnej.

00:34 Walczykiewicz.mp3 Walczykiewicz zajęła 3 miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym. (IAR)

00:22 Kryk (2).mp3 Jak dodaje Tomasz Kryk, także debiutująca w letnich igrzyskach olimpijskich Justyna Iskrzycka pomimo rekordu życiowego nie pokazała pełni swoich możliwości. (IAR)

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

/jpt

Partnerzy

Partner

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.

Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrem igrzysk. "Wierzyłyśmy w moc, którą mamy"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 08:28
Polki Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebrny medal w konkurencji K2 500 m w kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. Po swoim wielkim sukcesie nasze reprezentantki nie ukrywały ogromnej radości ze świetnego wyniku.

Tokio 2020: trener Tomasz Kryk ojcem sukcesu kajakarek. "Zbudował wielki team"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:31
Trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie Beata Rosolska powiedziała PAP, że jej serce się raduje ze srebrnego medalu koleżanek kajakarek zdobytego w Tokio. - Trener kadry Tomasz Kryk zbudował wielki team. Czapki z głów, ale to jeszcze nie koniec - powiedziała.