Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Damian Czykier olimpijską rywalizację zakończył na półfinale

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 04:30
Damian Czykier odpadł w półfinale w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak w swojej serii zajął szóste miejsce z czasem 13,63 s, a łącznie to był osiemnasty wynik półfinałów.
Damian Czykier
Damian Czykier Foto: Michal Dubiel/400mm.Pl / Zuma Press / Forum
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ <<<

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

W swojej serii Damian Czykier zajął 6. miejsce z czasem 13.63 sek.

Ostatni wynik, który dał awans do finału to 13.32. W tym sezonie Czykier biegał 13.37, a jego rekord życiowy wynosi 13.28.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Rozmys i Lewandowski w półfinale. Upadek, protest i ulga "Lewego"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 06:53
Marcin Lewandowski i Michał Rozmys awansowali do półfinałów biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W drugim biegu kwalifikacji Lewandowski miał szczęście w nieszczęściu - wywrócił się na ostatnim okrążeniu i do mety dobiegł z olbrzymią stratą na 15. miejscu. Decyzją sędziów Lewandowski został jednak dopuszczony do dalszej rywalizacji.

Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w swym biegu kwalifikacyjnym była druga z czasem 51,06 sekundy.

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.