Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Athing Mu najszybsza na 800 metrów. Amerykanka ze złotem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 15:51
Amerykanka Athing Mu zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w biegu na 800 m. Wygrała czasem 1.55,21. Polki odpadły na wcześniejszych etapach rywalizacji.
Athing Mu cieszy się po finale olimpijskim
Athing Mu cieszy się po finale olimpijskim Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS

Rezultat Mu, który dał jej mistrzostwo olimpijskie, jest jej rekordem życiowym i rekordem kraju. Na finiszu wyprzedziła ona Brytyjkę Keely Hodgkinson - 1.55,88.

Świetny czas uzyskała także druga Amerykanka Raevyn Rogers - 1.56,81. Ten wynik dał jej brązowy medal. O 0,09 sekundy wyprzedziła drugą z Brytyjek Jemmę Reekie, która finiszowała na czwartym miejscu.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Joanna Jóźwik odpadła w półfinale, a Angelika Sarna i Anna Wielgosz w eliminacjach.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Piotr Lisek trzykrotnie strącił tyczkę na wysokości 5.87 i odpadł z walki o medal olimpijski w konkursie skoku o tyczce na igrzyskach w Tokio. Ostatecznie Polak zajął szóste miejsce, a mistrzem olimpijskim został Szwed Armand Duplantis.

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki nie wystąpią w finale pchnięcia kulą w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszy z nich uzyskał 20,86 i został sklasyfikowany na 13. miejscu, a Bukowiecki miał wynik 20,01 i zajął 23. lokatę. Kwalifikacje wygrał rekordzista świata Ryan Crouser (USA) - 22,05.