Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Peruth Chemutai mistrzynią olimpijską. Ugandyjka najszybsza na 3000 m z przeszkodami

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 13:40
Reprezentantka Ugandy Peruth Chemutai zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w biegu na 3000 m z przeszkodami. Wygrała czasem 9.01.45, który jest rekordem kraju. Polki odpadły na wcześniejszych etapach rywalizacji.
Peruth Chemutai
Peruth ChemutaiFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Specjalnie na to wielkie święto sportu portal PolskieRadio24.pl przygotował poświęcony wydarzeniu serwis.

Tokio 2020 - SERWIS

22-latka z Ugandy popisała się świetnym finiszem i nie dała szans na ostatnich 200 metrach Amerykance Courtney Frerichs, która uzyskała 9.04,79. Złota medalistka z Tokio pięć lat temu w Rio de Janeiro nie awansowała do finału i została sklasyfikowana na 17. miejscu.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Brąz dla Kenii. Na najniższym stopniu podium stanie Hyvin Kiyeng Jepkemoi - 9.05,39.

Żadna z sióstr Konieczek, które reprezentowały Polskę na tym dystansie, nie zdołała awansować do finału. W eliminacjach Alicja miała 20. rezultat - 9.31,79, natomiast Aneta była 40. - 10.07,25.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Partnerzy

Partner

Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Polak podczas finałowego konkursu igrzysk w Tokio rzucił 82,52 m, co jest też jego rekordem życiowym. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal - 81,53 m.