Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Kanadyjczyk zaskoczył amerykańskie gwiazdy. Andre de Grasse ze złotem w biegu na 200 m

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:50
Kanadyjczyk Andre de Grasse został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 200 m. W finale uzyskał czas 19,62 s. Za nim finiszowało trzech Amerykanów: Kenneth Bednarek - 19, 68, Noah Lyles - 19,74 oraz 17-letni Erriyon Knighton, któremu zmierzono 19,93.
Andre de Grasse
Andre de GrasseFoto: PAP/EPA/NIC BOTHMA

Wynik Kanadyjczyka z finału to najlepszy tegoroczny rezultat na tym dystansie w sezonie.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

26-letni de Grasse na 200 m był drugi w Rio de Janeiro, przegrywając jedynie z królującym wówczas na obu sprinterskich dystansach Jamajczykiem Usainem Boltem.

Dzięki skutecznemu finiszowi drugi linię mety minął uważany za wschodzącą gwiazdę sprintu Bednarek, który nazwisko zawdzięcza adopcji przez mającą polskie korzenie Mary Ann Bednarek.

Trzeci Lyles przed igrzyskami uchodził za faworyta. Przyjechał do Tokio jako lider światowej tabeli, a dwa lata temu został w Dausze mistrzem globu.