Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Dorota Borowska otarła się o medal. 0,082 sekundy do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 09:00
Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale kajakarskiej rywalizacji w konkurencji C1 na 200 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Z kolei Justyna Iskrzycka zajęła trzecie miejsce, a Marta Walczykiewicz - piąte w finale B K1 500.
Dorota Borowska
Dorota BorowskaFoto: YARA NARDI / Reuters / Forum
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ <<<

Kanadyjkarka Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale C1 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyła Amerykanka Nevin Harrison przed Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe i Ukrainką Liudmiłą Luzan.

Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), tegoroczna mistrzyni Europy, lepiej rozpoczęła wyścig finałowy niż to miało miejsce w półfinale. Przez kilkadziesiąt metrów płynęła na medalowej pozycji, ale na samym finiszu więcej sił zachowała Ukrainka Luzan, która wyprzedziła Polkę o zaledwie 0,082 sekundy.

00:36 Dorota Borowska po finale.mp3 Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale kajakarskiej rywalizacji w konkurencji C-1 na 200 m. "Jest niedosyt, przez najbliższe miesiące będę musiała to z kimś mądrzejszym przepracować, ale nie odkładam wiosła" (IAR)

Kanadyjkarki debiutują na igrzyskach. W Tokio rywalizują w dwóch konkurencjach - na jedynce na 200 i w dwójce na 500 m. Na tym drugim dystansie Polki nie startują.

Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrem igrzysk. "Wierzyłyśmy w moc, którą mamy"

Z kolei w finale B K1 500 obu Polkom nie udało się wcześniej awansować do finału A. Iskrzycka (AZS AWF Katowice) ostatecznie została sklasyfikowana na 11. pozycji, a Walczykiewicz (KTW Kalisz) na 13.

Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, we wtorek zajęła czwartą lokatę w finale K1 200 m. Iskrzycka z kolei wystąpi jeszcze w czwórce, eliminacje zaplanowano na piątek.

Po raz pierwszy na igrzyskach w kajakowych jedynkach i dwójkach oraz kanadyjkowych jedynkach federacje mogą wystawić po dwie osady.

***

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

jbt

Partnerzy

Partner

Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w swym biegu kwalifikacyjnym była druga z czasem 51,06 sekundy.

Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.

Anita Włodarczyk zdobyła trzecie złoto igrzysk olimpijskich z rzędu. Podczas konkursu rzutu młotem w Tokio Polka potwierdziła swoją dominację, a brązowy medal trafił do Malwiny Kopron.