Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: pewny awans Kamili Lićwinko. Polka w finale skoku wzwyż

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 04:00
Kamila Lićwinko wynikiem 1,95 m osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do sobotniego finału skoku wzwyż w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Z kolei polska kobieca sztafeta lekkoatletyczna 4x100 m nie awansowała do finału igrzysk.
Kamila Lićwinko
Kamila LićwinkoFoto: ALEKSANDRA SZMIGIEL / Reuters / Forum
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ <<<

Kamila Lićwinko wynikiem 1,95 m osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do sobotniego finału skoku wzwyż w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Do walki o medale awansowało 12 zawodniczek.

00:24 Kamila Lićwinko po awansie do finału.mp3

Sztafeta 4x100m

Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska zajęły 4. miejsce w swoim półfinale z czasem 43,09 sekundy. Był to 10. wynik obu półfinałowych serii.

Polska kobieca sztafeta lekkoatletyczna 4x100 m nie awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Tokio.

00:33 Marika Popowicz.mp3 Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska nie powalczą o medal w rywalizacji sztafet. "Ten występ ma dla nas słodko-gorzki smak" - powiedziała Popowicz-Drapała (PR1)

Zwyciężyły Niemki z czasem 42,00. Drugie miejsce zajęła sztafeta Szwajcarii 42,05, a trzecie Chin - 42,82.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

jbt

Partnerzy

Partner

Anita Włodarczyk zdobyła trzecie złoto igrzysk olimpijskich z rzędu. Podczas konkursu rzutu młotem w Tokio Polka potwierdziła swoją dominację, a brązowy medal trafił do Malwiny Kopron.

Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Polak podczas finałowego konkursu igrzysk w Tokio rzucił 82,52 m, co jest też jego rekordem życiowym. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal - 81,53 m.

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w finałowym biegu na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polak popisał się bardzo mądrym biegiem, w którym nie był uznawany za faworyta. To pierwszy medal dla Biało-Czerwonych w historii występów na tym dystansie na igrzyskach.

Kanadyjczyk Andre de Grasse został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 200 m. W finale uzyskał czas 19,62 s. Za nim finiszowało trzech Amerykanów: Kenneth Bednarek - 19, 68, Noah Lyles - 19,74 oraz 17-letni Erriyon Knighton, któremu zmierzono 19,93.