Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: niesamowity konkurs pchnięcia kulą. Ryan Crouser wygrał i otarł się o rekord świata

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 07:15
Amerykanin Ryan Crouser uzyskał 23,30 m i zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą. Polacy nie zakwalifikowali się do finału.
Ryan Crouser cieszy się po zdobyciu olimpijskiego złota
Ryan Crouser cieszy się po zdobyciu olimpijskiego złota Foto: Forum/PA Images/Martin Rickett

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Specjalnie na to wielkie święto sportu portal PolskieRadio24.pl przygotował poświęcony wydarzeniu serwis

Tokio 2020 - SERWIS

Drugie miejsce zajął inny Amerykanin Joe Kovacs - 22,65 m, a trzecie reprezentant Nowej Zelandii Tomas Walsh - 22,47 m.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Rezultat 23,30 Crousera, który uzyskał w ostatniej próbie jest rekordem olimpijskim.

Amerykanin obronił tytuł wywalczony w 2016 roku w Rio de Janeiro.

31-letni Crouser jest rekordzistą świata. 18 czerwca 2021 roku podczas próby przedolimpijskiej w USA uzyskał 23,37 m.

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki nie wystąpili w finale, odpadli w eliminacjach. W ich trakcie Haratyk uzyskał 20,86 i został sklasyfikowany na 13. miejscu, a Bukowiecki miał wynik 20,01 i zajął 23. lokatę.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Nowicki i Fajdek szczęśliwi po medalowym finale. "Konkurs był kosmiczny"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:36
Wojciech Nowicki został w środę mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Trzecie miejsce w konkursie na igrzyskach w Tokio zajął Paweł Fajdek, a obaj Polacy nie ukrywali radości z takich wyników. - To spełnienie marzeń - przyznał Nowicki.

Kamila Lićwinko wynikiem 1,95 m osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do sobotniego finału skoku wzwyż w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Z kolei polska kobieca sztafeta lekkoatletyczna 4x100 m nie awansowała do finału igrzysk.