Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: niespodzianka w finale biegu na 110 m przez płotki. Parchment lepszy od Hollowaya

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 07:50
Jamajczyk Hansle Parchment zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w biegu na 110 m ppł. Drugie miejsce zajął Amerykanin Grant Holloway, a trzecie inny Jamajczyk Ronald Levy.
Hansie Parchment (z lewej) został mistrzem olimpijskim w biegu na 110 metrów przez płotki Foto: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Specjalnie na to wielkie święto sportu portal PolskieRadio24.pl przygotował poświęcony wydarzeniu serwis

Tokio 2020 - SERWIS

Parchment uzyskał 13,04 s, Holloway - 13,09, a Levy - 13,10.

Mistrz świata Holloway prowadził w biegu aż do ostatniej przeszkody, na której jednak stracił impet i wtedy wyprzedził go Jamajczyk. Holloway doznał pierwszej porażki od sierpnia 2020.

Parchment, brązowy medalista olimpijski z Londynu, uzyskał w Tokio najlepszy czas w sezonie.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Damian Czykier odpadł w półfinale w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak w swojej serii zajął szóste miejsce z czasem 13,63 s, a łącznie to był osiemnasty wynik półfinałów.