Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Nowicki i Fajdek odebrali medale. "W kole rywalizacja, poza nim normalne życie"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:35
- Chcieliśmy stanąć na podium. Od dłuższego czasu o tym rozmawialiśmy i to się w końcu udało - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem Wojciech Nowicki, złoty medalista w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podczas ceremonii brąz odebrał Paweł Fajdek, a srebro Norweg Eivind Henriksen.
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek
Wojciech Nowicki i Paweł FajdekFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Nowicki i Fajdek rywalizują razem w kole, a poza sportem łączy ich przyjaźń i dobre relacje. W Tokio obaj stanęli na podium i potwierdzili dominację w konkursie rzutu młotem. Biało-Czerwonych przedzielił na "pudle" świetnie dysponowany Henriksen, który ustanowił rekord Norwegii. - Nie przekładam rywalizacji z rzutni na resztę. To by był trochę niepoważne. Zawsze możemy sobie pomóc i oby to zostało jak najdłużej - przyznał złoty medalista.

03:36 Bała młociarze.mp3 Po ceremonii z polskimi medalistami rozmawiał Rafał Bała (IAR)

- Medale odebrana, nasza robota tutaj już się skończyła. Pozostaje nam kibicować reszcie - powiedział z kolei Paweł Fajdek, który obok czterech złotych medali mistrzostw świata, w końcu dołożył olimpijski krążek. Mistrz świata docenił również swojego rywala i przyjaciela z koła Nowickiego. - Szanujemy siebie jako sportowców i jako ludzi. Nigdy chyba nie było między nami takiego spięcia, żebyśmy nagle przestali ze sobą rozmawiać. Dogadujemy się i wspieramy na zawodach, oby tak do końca - powiedział Fajdek.

Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim, brązowe medale Fajdka i Dobka

Wcześniej w rywalizacji kobiet w tej konkurencji złoto zdobyła Anita Włodarczyk, a brąz Malwina Kopron.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

03:21 Gurjew młociarze.mp3 Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia relacjonował to wydarzenie Cezary Gurjew (IAR)

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

red/IAR

Partnerzy

Partner

Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Polak podczas finałowego konkursu igrzysk w Tokio rzucił 82,52 m, co jest też jego rekordem życiowym. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal - 81,53 m.

Tokio 2020: Nowicki i Fajdek szczęśliwi po medalowym finale. "Konkurs był kosmiczny"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:36
Wojciech Nowicki został w środę mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Trzecie miejsce w konkursie na igrzyskach w Tokio zajął Paweł Fajdek, a obaj Polacy nie ukrywali radości z takich wyników. - To spełnienie marzeń - przyznał Nowicki.