Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Maliszewska 20. w pięcioboju nowoczesnym. Złoto Brytyjki French

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 14:00
Anna Maliszewska z dorobkiem 1283 punktów zajęła 20. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Tokio. Złoty medal zdobyła Brytyjka Kate French, a za nią uplasowały się Litwinka Laura Asadauskaite i Węgierka Sarolta Kovacs.
Anna Maliszewska
Anna MaliszewskaFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polka dobrze spisała się w ostatniej konkurencji - biegu połączonym ze strzelaniem. Osiągnęła ósmy rezultat, który w klasyfikacji generalnej pozwolił jej awansować z 28. na 20. pozycję.

Łączny wynik French to 1385 pkt i jest to nowy rekord olimpijski. Asadauskaite zgromadziła 1370, a Kovacs 1368.

Maliszewska piątek rozpoczęła na pływalni. W swojej serii na 200 m stylem dowolnym była czwarta, a łącznie zajęła 26. miejsce - czas 2.17,23. W szermierczej rundzie bonusowej Polka przegrała już pierwszy pojedynek z Włoszką Eleną Micheli, która spisała się najlepiej, zwyciężając w sześciu starciach. W jeździectwie Polka była natomiast dopiero 28.

00:37 Maliszewska.mp3 Anna Maliszewska tłumaczyła przyczyny słabego występu. (IAR)

W czwartek w regularnych zawodach szermierczych, gdzie walczono systemem każdy z każdym, Maliszewska zajęła 16. pozycję. Wygrała 18 pojedynków i doznała 17 porażek.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

20. Anna Maliszewska (Polska) 1283

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Olimpijska reprezentacja Polski ma na koncie 14 medali. Dzięki udanym startom Biało-Czerwoni zajmują 17. miejsce klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z poprzednich igrzysk, w Rio de Janeiro, nasi reprezentanci przywieźli 11 krążków.

Łukasz Gutkowski zajmuje 12., a Sebastian Stasiak 13. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym po szermierczej rundzie rankingowej. Na otwarcie zmagań mężczyzn w tej dyscyplinie w Tokio najlepiej walczył Brytyjczyk Joseph Choong.