Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: niespodzianka w finale sztafet 4x100 m. Świetny finisz Tortu dał złoto Włochom

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:05
Włosi niespodziewanie zdobyli w Tokio złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m. Na ostatniej zmianie fantastycznie pobiegł Filippo Tortu, a sprinterzy z Italii pobili rekord kraju wynikiem 37,50 s.
Filippo Tortu podczas przejmowania pałeczki w biegu finałowym
Filippo Tortu podczas przejmowania pałeczki w biegu finałowym Foto: PAP/EPA/WU HONG

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Tylko 0,01 s stracili Brytyjczycy. Brązowy medal zdobyli Kanadyjczycy. Polacy w tej konkurencji nie startowali.

Drugi złoty medal igrzysk w Tokio wywalczył Lamont Marcel Jacobs, który wcześniej wygrał bieg na 100 m, pierwszy po 12-letnim okresie dominacji Jamajczyka Usaina Bolta.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Wyniki sztafety 4x100 m mężczyzn:

1. Włochy 37,50
(Lorenzo Patta, Lamont Marcell Jacobs, Eseosa Desalu, Filippo Tortu)
2. Wielka Brytania 37,51
(Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty, Nethaneel Mitchell-Blake)
3. Kanada 37,70
(Aaron Brown, Jerome Blake, Brendon Rodney, Andre De Grasse)
4. Chiny 37,79
5. Jamajka 37,84
6. Niemcy 38,12
. Japonia nie ukończyła
. Ghana dyskwalifikacja

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Sprinterki z Jamajki zdobyły w Tokio złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m. Srebro wywalczyły Amerykanki, a brąz Brytyjki.