Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: kanadyjkarz Głazunow kończy igrzyska poza czołówką

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 07:52
Kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął piąte miejsce w finale B C1 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio i został sklasyfikowany na 13. pozycji.
Wiktor Głazunow
Wiktor GłazunowFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zwyciężył Kubańczyk Jose Ramo Pelier Cordoba.

Debiutujący na igrzyskach Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) wcześniej nie zakwalifikował się do najlepszej ósemki, zajmując siódme miejsce w półfinale.

W finale "pocieszenia" Polak początkowo utrzymywał się na drugim miejscu, ale potem odpadł z sił i był dopiero piąty.

W tej konkurencji startował również Mateusz Kamiński, który odpadł w ćwierćfinale.

00:30 głazunow.mp3 Wiktor Głazunow o swoim występie w Tokio (IAR)

W sobotni poranek po medal sięgnęły zaś Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich.

Partnerzy

Partner

Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich. To 13. medal wywalczony przez polskich sportowców w Tokio.