Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: złoty medal Amerykanki Kordy w zawodach golfa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 08:21
Amerykanka Nelly Korda zdobyła złoty medal w rywalizacji golfistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce zajęła Japonka Mone Inami, a trzecie Nowozelandka Lydia Ko. Korda jest córką byłego czeskiego tenisisty Petra Kordy.
Nelly Korda
Nelly KordaFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Prowadząca w światowym rankingu 23-letnia Korda wygrała rywalizację z bilansem 267 uderzeń.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

O srebrnym medalu po czwartej i ostatniej rundzie olimpijskiego turnieju musiał rozstrzygnąć pojedynek barażowy, w którym Japonka Inami okazała się lepsza od Nowozelandki Ko, wicemistrzyni igrzysk z Rio de Janeiro w 2016 roku.

Polski nie startowały.

Triumfatorka jest córką świetnego przed laty czeskiego tenisisty Petra Kordy, zwycięzcy Australian Open w 1998 roku i finalisty French Open w 1992 roku, który po zakończeniu kariery wraz z żoną Reginą Rajchrtovą osiadł w USA.

W turnieju olimpijskim w golfie wystąpiła również starsza siostra Nelly, Jessica - skończyła zawody na 15. miejscu. Natomiast ich brat, Sebastian, coraz lepiej radzi sobie w zawodowym tenisie.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Wyniki turnieju golfowego kobiet:
1. Nelly Korda (USA) 267 uderzeń
2. Mone Inami (Japonia) 268 (zwycięstwo w barażu o srebrny medal)
3. Lydia Ko (Nowa Zelandia) 268
4. Aditi Ashok (Indie) 269
5. Hannah Green (Australia) 271
Emily Kristine Pedersen (Dania) 271
7. Stephanie Meadow (Irlandia) 272
8. Shanshan Feng (Chiny) 273

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Amerykanin Xander Schauffele został mistrzem olimpijskim w golfie. Srebro wywalczył pochodzący z RPA, ale startujący pod słowacką flagą, Rory Sabbatini. Brąz, po 7-osobowej dogrywce, wywalczył Pan Cheng-tsung z Tajwanu. Adrian Meronk zajął 51. mejsce.