Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: złoto Brytyjczyka Choonga. Gutkowski i Stasiak poza czołową dziesiątką w pięcioboju nowoczesnym

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:44
Brytyjczyk Joseph Choong zdobył w Tokio złoty medal w olimpijskiej rywalizacji mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym. Łukasz Gutkowski został sklasyfikowany na 12. pozycji, Sebastian Stasiak na 13.
Joseph Choong
Joseph ChoongFoto: PAP/EPA/WU HONG
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Egipcjanin Ahmed Elgendy, a trzeci był reprezentant Korei Południowej Jun Woongtae.

Choong na trasę ostatniej konkurencji - biegu na dystansie 3200 m połączonego ze strzelaniem wyruszył jako pierwszy i prowadzenie w zawodach utrzymał do końca.

Tylko przez moment na około 500 m przed metą wyprzedził go Egipcjanin, ale Brytyjczyk zachował więcej sił i szybko wrócił na pozycję lidera.

W Tokio pięciobój nowoczesny zdominowali zawodnicy Wielkiej Brytanii, w rywalizacji pań triumfowała Kate French.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

13. Sebastian Stasiak (Polska) 1440

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Łukasz Gutkowski zajmuje 12., a Sebastian Stasiak 13. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym po szermierczej rundzie rankingowej. Na otwarcie zmagań mężczyzn w tej dyscyplinie w Tokio najlepiej walczył Brytyjczyk Joseph Choong.

Anna Maliszewska z dorobkiem 1283 punktów zajęła 20. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Tokio. Złoty medal zdobyła Brytyjka Kate French, a za nią uplasowały się Litwinka Laura Asadauskaite i Węgierka Sarolta Kovacs.