Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: polskie kajakarki wyszarpały brąz. "Zrobiłyśmy to w swoim stylu"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 09:53
- W finale nikt nie odpuszcza, tam trzeba to wyszarpać - my zrobiłyśmy to w swoim stylu - mówi w rozmowie z Polskim Radiem kajakarka Karolina Naja. Polki zdobyły brązowy medal w kajakarskiej konkurencji K-4 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polki przegrały jedynie z Węgierkami i Białorusinkami.
Polskie kajakarki. Od lewej: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena WiśniewskaFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

00:31 Brąz kajakarek.mp3 Polskie kajakarki nie kryły radości (IAR)

Po wyścigu i ceremonii medalowej swoją radością dzieliły się Helena Wiśniewska, Justyna Iskrzycka, Karolina Naja i Anna Puławska.

Karolina Naja mówiła, że wyścig finałowy rządzi się innymi prawami niż wyścigi kwalifikacyjne, w których polskie kajakarki zwyciężały, dlatego trzecie miejsce jest też bardzo dobrym rezultatem. - W finale nikt nie odpuszcza,  tam trzeba sobie to wyszarpać, my to zrobiłyśmy w swoim stylu - przyznała Naja.

00:26 Naja.mp3 Mówi Karolina Naja (IAR)

Finałowy wyścig odbył się podczas silnych opadów deszczu - Anna Puławska mówiła, że ten bieg był dla niej wyjątkowy. - Nie kojarzę, bym w swojej karierze popłynęła wyścig w takich warunkach - przyznała.

00:25 Puławska.mp3 Anna Puławska mówi o warunkach pogodowych (IAR)

Justyna Iskrzycka mówiła, że medal olimpijski daje potężną dawkę pozytywnych emocji, które wykorzysta do dalszej pracy. - Jest kopniak motywacyjny. Tym bardziej że zrobiłyśmy to w czwórce [...] Zbudowałyśmy świetny team - nie kryła radości Iskrzycka.

Wcześniej w konkurencji kanadyjkarzy na dystansie 1000 metrów startował Wiktor Głazunow, który zajął 13. miejsce.

02:54 PZK.mp3 Z prezesem Polskiego Związku Kajakowego Tadeuszem Wróblewskim rozmawiał Artur Dyczewski (IAR)

Dziś zakończone zostały zmagania kajakarzy i kajakarek na igrzyskach olimpijskich. To już trzynasty medal polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Tokio i drugi w kajakarstwie. W konkurencji K2 na 500 metrów srebro wywalczyły wcześniej Naja i Puławska. Łączny dorobek Biało-Czerwonych to cztery złote krążki, cztery srebrne i pięć brązowych.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

01:01 Bała.mp3 Polki przegrały jedynie z Węgierkami i Białorusinkami (IAR)

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

red/PolskieRadio24.pl/IAR

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrem igrzysk. "Wierzyłyśmy w moc, którą mamy"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 08:28
Polki Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebrny medal w konkurencji K2 500 m w kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. Po swoim wielkim sukcesie nasze reprezentantki nie ukrywały ogromnej radości ze świetnego wyniku.

Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich. To 13. medal wywalczony przez polskich sportowców w Tokio.