Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: ósme miejsce Sajnoka i Staniszewskiego. Złoto Duńczyków w madisonie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 11:29
Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov zdobyli na torze kolarskim złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu madison Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie wywalczyli punktów, ale nie zostali też zdublowani, co dało im ósme miejsce.
Tokio 2020
Tokio 2020Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Duńczykom do zwycięstwa wystarczyły 43 punkty. Wygrali tylko trzy z 20 premiowanych okrążeń, ale kontrolowali sytuację. Srebrny medal zdobyli Brytyjczycy, a brązowy Francuzi - po 40 pkt.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Hansen i Morkov to mistrzowie świata z Berlina w 2020 roku. Piewszy z nich po raz drugi stanął na podium igrzysk w Tokio. Wcześniej wywalczył srebro w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

Madison, czyli wyścig punktowy dwójkami, był rozgrywany na dystansie 50 km (200 okrążeń toru, co dziesiąte premiowane punktami). Rywalizację ukończyło tylko 11 z 16 drużyn.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.