Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: dobry bieg Michała Rozmysa w finale na 1500 metrów. Ingebrigtsen nie dał rywalom szans

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:58
Michał Rozmys zajął ósme miejsce w finale biegu na 1500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polak ustanowił rekord życiowy wynikiem 3 minuty 32,67 sekundy.
Michał Rozmys
Michał RozmysFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zwyciężył Norweg Jacob Ingebrigtsen z rekordem olimpijskim 3 minuty 28,32 sekundy. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Timothy Cheruiyot, a trzecie Brytyjczyk Josh Kerr.

Michał Rozmys na 1500 m do decydującej rundy awansował w dość dramatycznych okolicznościach - w półfinale Polak został nadepnięty przez rywala i zgubił but, a odwołanie w tej sprawie zostało uwzględnione pozytywnie i sportowiec został dodatkowym, 13. finalistą.