Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: męska sztafeta 4x400 m poza podium. Polacy bez medalu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 15:00
Polscy biegacze zajęli piąte miejsce w sztafecie 4x400 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale uzyskali czas 2.58,46. Zwyciężyli Amerykanie.
Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Jakub Krzewina
Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Jakub KrzewinaFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polacy biegli w finale w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński. Ich czas jest drugim wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki.

Od pierwszej zmiany biało-czerwoni plasowali się w okolicach 5-6 miejsca. Po drugiej zmianie Zalewski przekazał pałeczkę Rzeźniczakowi na trzeciej pozycji, ale po zejściu do wewnątrz nie udało mu się obronić tego miejsca. W końcówce wyraźnie osłabł i Duszyński wyruszył na ostatnie 400 m z wyraźną stratą do pierwszej trójki. Walczył dzielnie, ale nie dał rady przesunąć się na pozycje medalowe.

Zwyciężyli Amerykanie wynikiem 2.55,70. Drugie miejsce zajęła sztafeta Holandii - 2.57,18, a brąz zdobyli reprezentanci Botswany - 2.57,27.

Wcześniej po srebrny medal olimpijski sięgnęła sztafeta 4x400 m kobiet w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek i Małgorzata Hołub-Kowalik.

W ubiegłą sobotę polska sztafeta mieszana 4x400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński) zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy i rekord olimpijski czasem 3.09,87.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wyniki biegu sztafetowego 4x400 m mężczyzn:

1. USA 2.55,70
(Michael Cherry, Michael Norman, Bryce Deadmon, Rai Benjamin)
2. Holandia 2.57,18
(Liemarvin Bonevacia, Terrence Agard, Tony van Diepen, Ramsey Angela)
3. Botswana 2.57,27
(Isaac Makwala, Baboloki Thebe, Zibane Ngozi, Bayapo Ndori)
4. Belgia 2.57,88
5. Polska 2.58,46
(Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński)
6. Jamajka 2.58,76
7. Włochy 2.58,81
8. Trynidad i Tobago 3.00,85

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

red/PolskieRadio24.pl

Partnerzy

Partner

Polscy biegacze awansowali do finału sztafety 4x400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina i Kajetan Duszyński wygrali swój bieg kwalifikacyjny w czasie 2 minuty 58 i 55 setnych sekundy (2:58,55), wyprzedzając Jamajczyków i Belgów.