Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Kenijczyk Kipchoge najlepszy w maratonie, Nowicki na 38. pozycji

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 06:00
Eliud Kipchoge został w Tokio mistrzem olimpijskim w maratonie. Kenijczyk pokonał dystans 42 km i 195 m w czasie 2:08:38. Drugie miejsce zajął Holender Abdi Nageeye (+1:20), a podium uzupełnił Belg Bashir Abdi (+1:22).
Eliud Kipchoge został w Tokio mistrzem olimpijskim w maratonie
Eliud Kipchoge został w Tokio mistrzem olimpijskim w maratonieFoto: Forum/FELINE LIM
  • Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Najlepszy z Polaków - Adam Nowicki był 38. (+8:41). Na 63. pozycji został sklasyfikowany Arkadiusz Gardzielewski (+14:12), a Marcin Chabowski nie ukończył biegu.

Z powodu warunków atmosferycznych zawody odbyły się w oddalonym od Tokio o ponad 800 km na północ Sapporo.

00:21 Nowicki.mp3 Mówi Adam Nowicki (IAR)

Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Marcin Chabowski (Polska) nie ukończył

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w swym biegu kwalifikacyjnym była druga z czasem 51,06 sekundy.

Kenijka Peres Jepchirchir została mistrzynią olimpijską w maratonie. Z powodu warunków atmosferycznych zawody odbyły się w oddalonym od Tokio o ponad 800 km na północ Sapporo.