Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Novak Djoković bez medalu. Serb źle zniósł porażkę

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 14:25
Serb Novak Djoković nie zdobędzie medalu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Pablo Carreño-Busta wygrał mecz o 3. miejsce z liderem światowego rankingu 6:4, 6:7 (6-8), 6:3. Serb wycofał się także z turnieju miiksta.
Novak Djoković
Novak Djoković Foto: PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

Po porażce z Hiszpanem Serb rozładował emocje na swoim sprzęcie. Rzucił rakietą w trybuny, na których nie ma kibiców, ale nie są one zupełnie puste.

Djoković jest jednym z największych przegranych igrzysk w Tokio.

Serb wcześniej w tym sezonie wygrał Australian Open, French Open i Wimbledon, stracił szansę na tzw. Złoty Szlem. Składają się na niego zwycięstwa w czterech turniejach wielkoszlemowych oraz w igrzyskach. Do jego skompletowania tenisiście z Belgradu brakowało triumfów w Tokio i w US Open, który odbędzie się w Nowym Jorku na przełomie sierpnia i września.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Po porażce w singlu Djoković  wycofał się z meczu o brąz w mikście.

W turnieju miksta 34-letni Serb startował w parze z Niną Stojanović. Brązowy medal otrzymają walkowerem Australijczycy Ashleigh Barty i John Peers. Międzynarodowa Federacja Tenisa poinformowała, ze Serb wycofał się z powodu kontuzji barku.

Jedyny do tej pory olimpijski medal 34-letniego Serba to brąz w singlu w jego debiucie w igrzyskach w 2008 roku w Pekinie.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Piotr Myszka z powodu falstartu został wykluczony z tzw. wyścigu medalowego i stracił szansę na miejsce na podium olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X.

Dziewięć sztafet mieszanych 4x400 m wystąpi w sobotnim biegu finałowym igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformowali organizatorzy igrzysk. Po proteście została przywrócona najpierw ekipa USA, a potem Niemiec. Polacy w piątek poprawili rekord Europy. W polskiej sztafecie dokonano trzech zmian.