Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: złoty medal i trzy rekordy świata niemieckich kolarek torowych

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:17
Niemieckie kolarki torowe zdobyły złoty medal olimpijski w wyścigu na 4 km dochodzenie. W finale po raz trzeci pobiły rekord świata, uzyskując wspaniały wynik 4.04,242. Srebrny medal dla Brytyjek, a brązowy dla Amerykanek.
Niemieckie kolarki torowe
Niemieckie kolarki toroweFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

W finale Niemki były bliskie zdublowania Brytyjek, które triumfowały na trzech poprzednich igrzyskach, ale ostatecznie rywalki ukończyły wyścig w czasie 4.10,607. W drużynie brytyjskiej startowała Laura Kenny, która dodała srebro do swej kolekcji czterech złotych medali olimpijskich.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Dzień wcześniej Niemki po raz pierwszy pobiły rekord świata, osiągając w kwalifikacjach 4.07,307, a wcześniej we wtorek w półfinale - 4.06,166.

Przed igrzyskami w Tokio rekord świata należał do Brytyjek i wynosił 4.10,236.

Polki w tej konkurencji nie startowały.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Wyniki wyścigu na 4 km na dochodzenie kobiet w kolarstwie torowym:

Wyścig o złoty medal
1. Niemcy 4.04,242 (rekord świata)
(Franziska Brausse, Lisa Brennauer, Lisa Klein, Mieke Kroeger)
2. Wielka Brytania 4.10,607
(Katie Archibald, Laura Kenny, Josie Knight, Elinor Barker)

Wyścig o brązowy medal
3. USA 4.08,040
(Jennifer Valente, Chloe Dygert, Emma White, Lily Williams)
4. Kanada 4.10,552
(Ariane Bonhomme, Annie Foreman-Mackey, Georgia Simmerling, Jasmin Duehring)

Wyścig o piąte miejsce
5. Australia 4.11,041
(Georgia Baker, Annette Edmondson, Maeve Plouffe, Alexandra Manly)
6. Włochy 4.11,108
(Elisa Balsamo, Letizia Paternoster, Martina Alzini, Vittoria Guazzini)

Wyścig o siódme miejsce
7. Francja 4.10,388
(Victoire Berteau, Marion Borras, Marie Le Net, Coralie Demay)
8. Nowa Zelandia 4.10,600
(Holly Edmondston, Bryony Botha, Jaime Nielsen, Rushlee Buchanan)

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Kolarki Urszula Łoś i Marlena Karwacka, rywalizujące na torze w sprincie drużynowym, zajęły siódme miejsce w igrzyskach w Tokio. Złoty medal wywalczyły Chinki, a kolejne miejsca zajęły Niemki oraz reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Holenderscy kolarze torowi zostali mistrzami olimpijskimi w sprincie drużynowym. Srebrny medal wywalczyli Brytyjczycy, a brązowy - Francuzi. Polacy zajęli ostatnie, ósme miejsce.