Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: madison dla Brytyjek, siostry Pikulik na szóstym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 11:42
Brytyjki Katie Archibald i Laura Kenny zdobyły na torze kolarskim złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu madison Srebrny zdobyły Dunki, a brązowy Rosjanki. Siostry Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce.
Tokio 2020
Tokio 2020Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Madison kobiet, czyli wyścig punktowy dwójkami, po raz pierwszy znalazł się w programie olimpijskim. Od początku dominowały Brytyjki, które wygrały łącznie 10 z 12 punktowanych okrążeń, w tym ostatnie, a na dodatek razem z Dunkami i reprezentantkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyły 20-punktową premię za zdublowanie rywalek. Ostatecznie wywalczyły 78 pkt, wyprzedzając Dunki - 35 i zawodniczki RKO - 26.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Kenny, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Trott, po raz piąty stanęła na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. W Londynie i w Rio de Janeiro triumfowała w wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w omnium.

02:08 Pikulik.mp3 Z siostrami Pikulik rozmawiał Jakub Niziński (IAR)

Pochodzące z Darłowa siostry Pikulik, mimo upadku Wiktorii w połowie wyścigu (Polka wpadła na leżącą Holenderkę, przewróciła się też Belgijka), zebrały "oczka" na czterech okrążeniach, w tym na podwójnie punktowanym ostatnim - sześć punktów zdobytych przez Darię przesunęły Polki na szóstą lokatę. To do tej pory najlepszy występ biało-czerwonych na torze w Izu koło Tokio.

Daria Pikulik wystartuje jeszcze w sobotę w omnium. W tej konkurencji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Berlinie w 2020 roku.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.