Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Amerykanki zdetronizowane. Jamajska sztafeta z olimpijskim złotem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 15:50
Sprinterki z Jamajki zdobyły w Tokio złoty medal olimpijski w sztafecie 4x100 m. Srebro wywalczyły Amerykanki, a brąz Brytyjki.
Jamajskie biegaczki cieszą się po zdobyciu złotych medali
Jamajskie biegaczki cieszą się po zdobyciu złotych medali Foto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zawodniczki z Jamajki pobiły w finale rekord kraju wynikiem 41,02. Amerykanki, do których należy rekord świata i jednocześnie olimpijski z igrzysk w Londynie w 2012 roku (40,82), nie najlepiej zmieniały i uzyskały rezultat 41,45.

Zwyciężczynie były wielkimi faworytkami. W indywidualnym biegu na 100 metrów całe podium należało do Jamajek: po złoto sięgnęła Elaine Thompson-Herah, która została też mistrzynią olimpijską na 200 m. Druga była Shelly-Ann Fraser-Pryce, a trzecia Shericka Jackson.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polska sztafeta biegnąca w składzie Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału i ostatecznie zajęła dziesiąte miejsce.

Wyniki sztafety 4x100 m kobiet:

1. Jamajka 41,02
(Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Shericka Jackson)
2. USA 41,45
(Javianne Oliver, Teahna Daniels, Jenna Prandini, Gabrielle Thomas)
3. Wielka Brytania 41,88
(Asha Philip, Imani Lansiquot, Dina Asher-Smith, Daryll Neita)