Chrześcijaństwo rozwiąże problemy Europy?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 09:20
Przed konferencją Zjazd Gnieźnieński o współczesnej roli chrześcijaństwa porozmawiamy w audycji "O wszystkim z kulturą".
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Michał Czyżewski

"Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" - pod takim hasłem odbywa się X Zjazd Gnieźnieński, coroczna wydarzenie upamiętniające wielkie historyczne wydarzenie z 1000 roku.

Przed samym zjazdem chcielibyśmy zastanowić się wraz z naszymi gośćmi nad rolą chrześcijaństwa w zażegnywaniu kryzysu, w którym podobno tkwi Europa. Czy chrześcijaństwo jest nadal wartościową dla wielu drogą życia i myślenia? Jakie wyzwania stoją przed samą religią, jeśli chce aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym? O tym porozmawiamy z ks. biskupem Michałem Janochą, Krzysztofem Stanowskim i profesorem Krzysztofem Wieleckim.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (7.03) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Bartosz Panek.

mc/asz

Czytaj także

Co było przed chrztem? Pogańska tożsamość Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 15:56
Z czego rezygnował Mieszko I przyjmując chrześcijaństwo? W "Przestrzeniach kultury" odwiedzimy miejsca dawnych kultów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieszko I. Dobry chrześcijanin czy zabijaka?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 19:40
– Naukowe spojrzenie na Mieszka i na problem chrztu wymaga sięgnięcia do świadectw, a nie domysłów poza nimi – mówił mediewista prof. Paweł Żmudzki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrzest - cezura w życiu każdego chrześcijanina

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 16:03
- Obrzęd włączający do wspólnoty kościoła jest manifestacją uwolnienia od grzechów, od starej natury, od profanum. Po nim w życiu chrześcijanina następuje jakby nowa era - mówi religioznawca prof. Wojciech Gajewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mieszko I był jednym z filarów Rzeszy Niemieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 18:00
- W 963 roku pomiędzy Cesarstwem a Mieszkiem była wielka zbieżność interesów - opowiadał w Dwójce prof. Tomasz Jasiński.
rozwiń zwiń