Jadwiga Maria Jarosiewicz - malarka i scenografka, która współpracowała z największymi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2025 23:00
Jej dorobek artystyczny jest imponujący, obejmuje ponad sto przedstawień operowych, baletowych i teatralnych. Bohaterką "Rozmów po zmroku" była malarka i scenografka Jadwiga Maria Jarosiewicz.
Jadwiga Maria Jarosiewicz ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw malarstwa. Współpracowała ze znakomitymi reżyserami m.in. Marią Fołtyn, Kazimierzem Dejmkiem czy Małgorzatą Dziewulską.
Jadwiga Maria Jarosiewicz ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw malarstwa. Współpracowała ze znakomitymi reżyserami m.in. Marią Fołtyn, Kazimierzem Dejmkiem czy Małgorzatą Dziewulską. Foto: archiwum prywatne

Jadwiga Maria Jarosiewicz ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw malarstwa. Współpracowała ze znakomitymi reżyserami m.in. Marią Fołtyn, Kazimierzem Dejmkiem czy Małgorzatą Dziewulską. Jej największą pasją jest teatr muzyczny i to muzyka inspiruje ją do tworzenia scenicznych postaci i dekoracji teatralnych. Jest uczennicą Andrzeja Kreütz Majewskiego, którego malarskie scenografie są bliskie jej rozumieniu teatru. 

Posłuchaj
58:37 Dwójka rozmowy 1.01.2025.mp3 Jadwiga Maria Jarosiewicz - malarka podążająca drogą Andrzeja Kreütz Majewskiego (Rozmowy po zmroku/Dwójka) 

W audycji artystka opowiadała o studiach na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, praktykach u Kreütz Majewskiego, swojej pracy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej oraz innych polskich teatrach operowych i dramatycznych.  

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzenie: Katarzyna Sanocka

Data emisji: 1.01.2024

Godz. emisji: 22.00 

zch/pg

Czytaj także

Historia ludzkości do poprawki? Spotkanie z prof. Davidem Wengrowem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2024 07:00
W audycji "Rozmowy po zmroku" przypomnieliśmy rozmowę z profesorem Davidem Wengrowem, współautorem książki "Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zniknij nad Wisłą". Fotografie Konrada Pustoły w Krakowskim Bunkrze Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2024 07:00
"Staram się robić zdjęcia, które nie będą już następnego dnia nieaktualne. Chciałbym, żeby materiał, który robię teraz, był równie aktualny za dziesięć lat, a może nawet jeszcze bardziej wartościowy przez swój dokumentalny charakter" to słowa Konrada Pustoły, które możemy przeczytać przed wejściem na wystawę "Zniknij nad Wisłą" w Krakowskim Bunkrze Sztuki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjątkowy "opłatek" w Piwnicy pod Baranami

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2024 23:00
W krakowskiej Piwnicy pod Baranami od lat, dokładnie 22 grudnia, organizowane jest spotkanie opłatkowe. Niegdyś dekorację na ten dzień tworzyła Janina Garycka, z pomocą Piotra Skrzyneckiego. Mimo upływu lat, tradycja spotkań podtrzymywana jest nadal.
rozwiń zwiń