Stocznia jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 18:15
Rozmowa o projekcie edukacyjno-historycznym dokumentującym pracę kobiet - dawnych pracownic gdańskiej stoczni.
Audio
  • Projekt edukacyjno-historyczny "Stocznia jest kobietą", oficjalny fotograf Parlamentu Europejskiego oraz współpraca filmowców w UE (Magazyn europejski/Dwójka)
Projekt Stocznia jest kobietą skupia się na ocaleniu jak największej ilości relacji dotyczących pracy kobiet w Stoczni Gdańskiej (na zdj. stoczniowa brama)
Projekt "Stocznia jest kobietą" skupia się na ocaleniu jak największej ilości relacji dotyczących pracy kobiet w Stoczni Gdańskiej (na zdj. stoczniowa brama) Foto: Nikater/Wikimedia Commons/CC

"Stocznia jest kobietą" to projekt od kilku lat realizowany przez gdyńskie Stowarzyszenie Arteria we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku. Początkowo był prowadzony z ludźmi młodymi - dzięki wsparciu m.in. środków z unijnego programu "Młodzież w działaniu" - teraz skierowany jest także do osób starszych. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu zajmują się dokumentacją pracy kobiet, dawnych pracownic Stoczni. Na tej podstawie powstaną aplikacje mobilne, słuchowiska, wywiady i trasy spacerowe. W ten weekend w Gdańsku odbędą się warsztaty dialogu międzypokoleniowego dla biorących udział w tych działaniach - zarówno dla seniorów, jak i osób młodszych. Poprowadzą je Katarzyna Ścieszka oraz Karolina Pluta.
Pozostałe tematy audycji:
Pokazać Europę, czyli co to znaczy być oficjalnym fotografem Parlamentu Europejskiego. O tym, jaki obraz Unii i jej urzędników tworzą zdjęcia, opowiadał Pietro Naj-Oleari w rozmowie z Federico Taddią.
Jak wygląda współpraca filmowców w UE? Czy koprodukcje to przyszłość europejskiej kinematografii? Zapytaliśmy o to Jacka Fuksiewicza, doradcę dyrektora ds. literackich i europejskich w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

***
Tytuł audycji: "Magazyn europejski"

Prowadziła: Katarzyna Nowak

Data emisji: 10.01.2014

Godzina emisji: 13.30
jp/mc

Czytaj także

Żyrardów doczekał się Muzeum Liniarstwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 20:59
Do otwartego dwa tygodnie temu Muzeum Lniarstwa im. Philippe'a de Girarda w Żyrardowie wybrała się z mikrofonem Katarzyna Hagmajer-Kwiatek, a oprowadzał ją Jacek Grzonkowski. Relacja w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków kiedyś był Trójmiastem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 17:10
Jak wyglądał Kraków, zanim zyskał prawa miejskie, a jak w epoce Wita Stwosza - o tym przekonać się można odwiedzając wystawę "Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń".
rozwiń zwiń