Polskie Radio
Section05

Danuta Siedzikówna

Koncert Niepodległości "Niepokorne", poświęcony kobietom zasłużonym dla historii Polski

Koncert Niepodległości to projekt, którego realizację rozpoczęto 16 lat temu. Jego twórcami są polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz scenarzysta, reżyser i producent Jacek Górski. W tym roku Koncert Niepodległości odbędzie się po raz ósmy i – pod nazwą "Niepokorne" – będzie poświęcony kobietom zasłużonym dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Gdańsk 1 września koncert kobieta Anna Walentynowicz niepodległość Trójka

"Jej młodość i życie były symbolem oddania dla Polski". Premier wspomina Danutę Siedzikównę ps. Inka

Premier Mateusz Morawiecki, przypominając podczas codziennego wystąpienia w mediach społecznościowych o rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny "Inki" , mówił, że należy kierować się w życiu codziennym zasadą zawartą w zdaniu z listu "Inki" z więzienia: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba".
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA POLSKA II wojna światowa Mateusz Morawiecki premier

Prezes IPN o zakłóconych obchodach śmierci "Inki" i "Zagończyka": apelujemy do władz Gdańska o szerszą refleksję

- Myślę, że ta pretensja nie idzie w kierunku ludzi, którzy brali udział w tym rozrywkowym wydarzeniu tuż obok, ale jest skierowana do władz miasta Gdańska, jest wezwaniem do pewnej szerszej refleksji - mówił w Polskim Radiu 24 o zakłóceniu sobotnich uroczystości dr Karol Nawrocki, prezes IPN.
Zobacz więcej na temat:  Feliks Selmanowicz Karol Nawrocki HISTORIA IPN POLSKA Gdańsk Polskie Radio 24 historia Polski społeczeństwo

"Ich los to dramaturgia niesłusznie zabranego życia". Prezes IPN w rocznicę śmierci "Inki" i "Zagończyka"

- Ich życie pozwoliło umrzeć w dramatycznych, pięknych i bohaterskich okolicznościach - mówił w Gdańsku o Danucie Siedzikównie "Ince" oraz Feliksie Selmanowiczu "Zagończyku" prezes IPN Karol Nawrocki podczas uroczystości w 75. rocznicę ich śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historie Historia - ludzie Feliks Selmanowicz pamięć historia Polski społeczeństwo śmierć IPN