Polskie Radio
Section05

dziennikarstwo

NASZ WYWIAD Zabójstwo Jána Kuciaka. Dr Łukasz Lewkowicz: skutkiem były zmiany polityczne na Słowacji, ale reform nie dokończono

- Antyrządowe demonstracje po śmierci dziennikarza śledczego Jána Kuciaka odbywały się w 30 miastach słowackich, nie tylko w Bratysławie. Na ulice wychodziło po kilkadziesiąt tysięcy osób. Były to największe manifestacje od 1989 roku, od przemian politycznych tamtego czasu. Skutkiem były zmiany polityczne w kraju - przekazał portalowi PolskieRadio24.pl dr Łukasz Lewkowicz (Instytut Europy Środkowej w Lublinie/UMCS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Słowacja Zuzana Czaputova Robert Fico Jan Kuciak NASZ WYWIAD

"Dziękuję za niestrudzoną służbę prawdzie i sprawiedliwości". Andrzej Duda złożył życzenia Jerzemu Jachowiczowi

Z okazji 85. urodzin prezydent Andrzej Duda złożył życzenia dziennikarzowi m.in. Polskiego Radia, publicyście i byłemu działaczowi antykomunistycznemu, Jerzemu Jachowiczowi. "Dziękuję za niestrudzoną służbę prawdzie i sprawiedliwości, za Pański zmysł etyczny oraz kultywowanie wysokich standardów zawodu" - napisał prezydent.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Andrzej Duda POLSKA społeczeństwo

25 tys. osób oczekuje ukarania TVN. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała dane ws. "Franciszkańskiej 3"

Ponad 25 tys. osób wystosowało skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie ukarania TVN24 za emisję reportażu "Franciszkańska 3". Jak oceniono w materiale "za pomocą kłamstwa i manipulacji starano się zniszczyć autorytet św. Jana Pawła II i ks. kardynała Adama S. Sapiehy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II aktualności katolickie wiara HISTORIA media KRRiT TVN społeczeństwo

Dziennikarz agencji informacyjnej AFP zginął pod Bachmutem. "Był zawsze gotowy do działania"

Dziennikarz AFP Arman Soldin został zabity w ataku rakietowym na wschodniej Ukrainie. Był koordynatorem wideo agencji informacyjnej. Zginął pod miejscowością Czasiw Jar, na zachód od oblężonego Bachmutu. Przebywał na obszarze ostrzelanym przez systemy typu ziemia-ziemia "Grad". Do ostrzału doszło około 16.30 czasu lokalnego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja media dziennikarze Europa ŚWIAT

Oświadczenie Anny Morawieckiej ws. publikacji "Gazety Wyborczej". "Zawierała nieprawdziwe informacje na mój temat"

Artykuł "Gazety Wyborczej" zawierał wiele nieprawdziwych informacji na mój temat. Moja praca była jak najbardziej realna, zgodna z oczekiwaniami pracodawcy i udokumentowana - zaznaczyła w swoim oświadczeniu siostra premiera Anna Morawiecka. Odniosła się tym samym do poniedziałkowej publikacji "GW" pt. "Anna Morawiecka, siostra premiera na fikcyjnym etacie w Urzędzie Miasta w Trzebnicy. Śledztwo »Wyborczej«".
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Mateusz Morawiecki media dziennikarze POLSKA

Dziennikarz wyrzucony ze spotkania z Tuskiem. "Zapewniał, że będzie odpowiadać na pytania wszystkich"

Działacze Platformy Obywatelskiej wyrzucili dziennikarza TVP Białystok ze spotkania z Donaldem Tuskiem w Kleosinie na Podlasiu. Tymczasem jeszcze niedawno Donald Tusk o kontaktach z mediami mówił, że "każdy z państwa będzie mógł zadać oczywiście pytanie". Swoje działania w Kleosinie przedstawiciele PO tłumaczą tym, że Telewizja Polska ma… szczuć.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka Platforma Obywatelska

97-lecie Programu 1 Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: media publiczne są istotnym elementem suwerennej polityki

97 lat temu - 18 kwietnia 1926 r. - rozpoczęła regularną emisję pierwsza polska stacja radiowa - dziś Program 1 Polskiego Radia. O godz. 17.00 w eter popłynęły słowa spikerki Janiny Sztompkówny: "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480". - Media publiczne, w tym Polskie Radio, są niezbywalnym, niesłychanym elementem prowadzenia przez państwo polskie własnej polityki, polityki suwerennej - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański historia Polski Polskie Radio media media publiczne

97-lecie Programu 1 Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: media publiczne są istotnym elementem suwerennej polityki

97 lat temu - 18 kwietnia 1926 r. - rozpoczęła regularną emisję pierwsza polska stacja radiowa - dziś Program 1 Polskiego Radia. O godz. 17.00 w eter popłynęły słowa spikerki Janiny Sztompkówny: "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480". - Media publiczne, w tym Polskie Radio, są niezbywalnym, niesłychanym elementem prowadzenia przez państwo polskie własnej polityki, polityki suwerennej - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański historia Polski Polskie Radio media media publiczne Polskie Radio 24 POLSKA W POLSKIM RADIU

Afera w medialnej korporacji Axel Springer. Na światło dzienne wypłynęły nowe skandaliczne wiadomości

Na jaw wychodzą szokujące wiadomości, jakie szef medialnej korporacji Axel Springer rozsyłał do swoich współpracowników. "Spiegel" cytuje Mathiasa Doepfnera, który "w kwestii polityki zagranicznej opowiada się za <wolnym Zachodem, piep... nietolerancyjnych muzułmanów (...)>. Jest też <bardzo za zmianami klimatycznymi>. Bo: <Cywilizacyjne fazy ciepła były zawsze bardziej udane niż fazy zimna>". Poglądy Doepfnera są po prostu "bzdurami" - komentuje "Spiegel".
Zobacz więcej na temat:  Wydarzenia Niemcy Europa ŚWIAT dziennikarze

Zastraszanie Doroty Kani przez polityka PO. Polska Press złożyła wniosek do Komisji Etyki Poselskiej

Grupa Polska Press złożyła do Komisji Etyki Poselskiej wniosek w sprawie naruszenia zasad przez Czesława Mroczka z klubu Koalicji Obywatelskiej. Polityk podczas audycji na antenie Polskiego Radia 24 groził dziennikarce Dorocie Kani. Jak wskazano w piśmie, "niczym nieuzasadnione, niepoparte żadnymi dowodami i gorszące zachowanie pana posła powinno być poddane ocenie i weryfikacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Czesław Mroczek Dorota Kania

Program TVP "Resortowe dzieci". Woyciechowski: beneficjentami FOZZ byli założyciele TVN

Kolejny odcinek programu TVP "Resortowych dzieci" pytano o to, czy istnieje związek afery FOZZ z powstaniem telewizji TVN. - Kto był beneficjentem FOZZ-u i do kogo trafiały pieniądze? Do grupy, czy też spółki ITI, Jana Weycherta, a później Mariusza Waltera - mówił Piotr Woyciechowski. - Na tym polega cały problem rozwiązania zagadki FOZZ-u: w jaki sposób niektóre fundusze były kierowane do rodzących się koncernów medialnych - wskazał dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVN