Polskie Radio
Section05

Krzysztof Gawkowski

Zamieszanie z kursem złotego w Google. Minister cyfryzacji: wdrożymy przepisy, które wymogą większą odpowiedzialność

- W 2024 r. wdrożymy do polskiego prawa unijne przepisy, które wpłyną na operatorów, aby brali większą odpowiedzialność za przedstawiane treści - mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do sprawy podania przez wyszukiwarkę Google błędnego kursu złotego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Ministerstwo Cyfryzacji cyfryzacja lewica google waluty internet

Pierwsze problemy nowego ministra cyfryzacji. Jego oficjalna strona została zhakowana?

- Wygląda na to, że zhakowano oficjalną stronę posła Krzysztofa Gawkowskiego, który od wczoraj pełni urząd wicepremiera i ministra cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska - napisał na portalu X Jarosław Jakimczyk, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i służb specjalnych. Istotnie, od kilku dni witryna polityka nie działa, jednak to nie jedyny problem nowego ministra. Wciąż nie jest jasne kto zasiądzie w kierownictwie resortu cyfryzacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica haker

Kandydaci na ministrów spotkali się z Tuskiem. Kosiniak-Kamysz: wszyscy deklarowali gotowość do pracy

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który jest kandydatem parlamentarnej większości na premiera, spotkał się z przyszłymi ministrami swojego rządu. Jak wynika z podpisanej 10 listopada umowy koalicyjnej, w popieranym przez sejmową większość gabinecie ma być dwóch wicepremierów: Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk polityka Rząd RP Władysław Kosiniak-Kamysz Sejm koalicja obywatelska PSL lewica Platforma Obywatelska

Posłowie KO i Trzeciej Drogi tłumaczą się z afery wiatrakowej. Teraz chcą konsultacji i poprawek

Wsłuchując się w głos ekspertów i widząc, że nasze intencje zostały źle odczytane, doprecyzujemy zapisy projektu dot. wsparcia odbiorców energii - powiedziała wiceszefowa Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska. Robert Kropiwnicki (KO) podkreśla, że projekt jest jeszcze przed pierwszym czytaniem w Sejmie.  - To moment na konsultacje - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki Paulina Henning - Kloska Robert Kropiwnicki

Gawkowski ponownie wybrany na szefa klubu Lewicy. Internauci przypominają "słynne" wystąpienie polityka

Krzysztof Gawkowski ponownie został wybrany szefem klubu Lewicy, Marcelina Zawisza wiceszefową, a Dariusz Wieczorek sekretarzem klubu - takie decyzje zostały podjęte w niedzielę. Lewica rekomendowała też Włodzimierza Czarzastego na wicemarszałka Sejmu, a Magdalenę Biejat na wicemarszałek Senatu. Internauci przypominają słynne słowa Gawkowskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica

Polska przedłuża embargo. Kaleta: przyszłość zależy od tego, czy będzie ponadpartyjne porozumienie

Politycy rozmawiali między innymi o embargu na ukraińskie zboże. Gośćmi Beaty Michniewicz byli Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Bartosz Kownacki (PiS), Czesław Mroczek (PO), Marek Sawicki (PSL) oraz Sebastian Kaleta (Suwerenna Polska), który podkreślił, że "to jak się ta sprawa potoczy w przyszłości, zależy od tego, czy w Polsce będzie ponadpartyjne porozumienie wokół tego zagadnienia".
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Andrzej Dera Bartosz Kownacki Czesław Mroczek Marek Sawicki Sebastian Kaleta zboże Ukraina UE Unia Europejska embargo

PR24 "Chciałbym, aby to się spełniło". Gawkowski o programie "Dobry posiłek"

- Lewica złożyła ustawę o posiłkach w szkołach w 2021 r. (…) Chciałbym, aby to się spełniało, ale pytam też, dlaczego nikt nie zrobił tego przez 4 czy 8 lat. Dlaczego, gdy mówiliśmy, że jedzenie w szpitalach jest kiepskie i trzeba je poprawić, to nikt tego nie robił - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Adrian Klarenbach wybory w Polsce wybory 2023 Prawo i Sprawiedliwość lewica

Bezrobocie za czasów Tuska. Bielan: w wielu regionach Polski pamięć o tej sytuacji wciąż jest żywa

Kwestia bezrobocia jest istotnym tematem obecnej kampanii wyborczej - przekonywali na antenie Programu 3 Polskiego Radia posłowie Zjednoczonej Prawicy w programie "Śniadanie w Trójce". - To za Tuska było ono najwyższe, a dziś Tusk chce wrócić do władzy - wskazywał Adam Bielan. Gośćmi audycji byli także: Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Bartosz Kownacki (PiS), Marek Sawicki (Koalicja Polska) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Adam Bielan Andrzej Halicki Bartosz Kownacki Marek Sawicki Paweł Szrot Trójka

Gawkowski: nie ma dzisiaj sporu o to, że zbrodnia katyńska to było ludobójstwo

- Dopóki my będziemy pamiętali o Katyniu, a Rosjanie nie będą potrafili powiedzieć "przepraszam", trudno będzie ułożyć stosunki polsko-rosyjskie tak, by kiedykolwiek w przyszłości, nawet za dekady, mówić o nich w sposób pozytywny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Jak podkreślił, "Katyń jest tym świadectwem, o którym powinniśmy pamiętać".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zieliński zbrodnia katyńska zbrodnie sowieckie historia Polski II wojna światowa

800+ z podpisem prezydenta. Poseł Lewicy: jest to gwarancja, że Polakom będzie się żyło łatwiej

- Jeśli Lewica po wyborach znajdzie się w rządzie, to wszystkie programy społeczne, które dają poczucie bezpieczeństwa, zostaną zachowane. Natomiast jeśli Konfederacja znajdzie się w rządzie, to świadczenia będą zabierane - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica polityka 500+ 800+ kampania wyborcza wybory parlamentarne Paweł Zieliński

Nielegalne składowiska odpadów. Woś: jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd PO pozwolił wwieźć do Polski

- Przez 8 lat uporządkowaliśmy sytuację po rządach PO; zmieniliśmy przepisy. Ale wciąż jest problem z niemieckimi śmieciami, które rząd Tuska pozwolił wwieźć do Polski - mówił w "Śniadaniu w Trójce" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. W dyskusji w Programie 3 Polskiego Radia o problemie nielegalnych składowisk odpadów wzięli udział także Krzysztof Gawkowski, Władysław Teofil Bartoszewski, Radosław Fogiel, Grzegorz Schetyna i Paweł Sałek.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Radosław Fogiel Władysław Teofil Bartoszewski Michał Woś Grzegorz Schetyna Paweł Sałek Zielona Góra odpady gospodarka odpadami śmieci środowisko ochrona środowiska