Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Polskie Radio 24 Poliotog: Trump przekracza akceptowalne granice w polityce

- Ostateczny skutek kampanii narracyjnej Trumpa będzie taki, że świat, w tym USA, będą się mierzyć z coraz większą liczba bandytów lekceważących prawo międzynarodowe. Krwią zapłacą za to Amerykańscy żołnierze, a wydatkami wojennymi Amerykańscy podatnicy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Witold Sokała z Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i publicysta Dziennika Gazety Prawnej. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Wołodymyr Zełenski USA Ukraina

NASZ WYWIAD Watykanista: teraz bardziej cenimy posługę papieża

Stan zdrowia papieża jest aktualnie jedną z najbardziej śledzonych w mediach informacji. To nie tylko temat komunikatów Biura Prasowego Watykanu, Stolicy Apostolskiej, ale także dyskusji w społeczeństwie i Kościele. Wiele osób na nowo widzi ważną rolę papieża, za którego powrót do zdrowia modli się świat. – Bardziej cenimy posługę następcy św. Piotra, widzimy, jak jest ona ważna dla całego Kościoła – podkreśla w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl watykanista o. Stanisław Tasiemski.
Zobacz więcej na temat:  Europa Włochy Watykan papież Franciszek zdrowie Rzym Kościół aktualności katolickie Przemysław Goławski konklawe Benedykt XVI

"Nienawidzi Ukrainy". Trump wywołał burzę w mediach

"»Dyktator« - te słowa D. Trumpa wybijają dziś na pierwszej stronie niemal wszystkie dzienniki. Od lewa do prawa" - zauważył w czwartek korespondent Polskiego Radia w Londynie Adam Dąbrowski. Jedynie "The Telegraph" wyraża nadzieję, że ostatnie wypowiedzi Trumpa na temat Wołodymyra Zełenskiego, wpisujące się w narrację Kremla, są taktyką negocjacyjną amerykańskiego prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Wielka Brytania polityka zagraniczna USA Ukraina wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski Rosja Władimir Putin polityka

Sonda Einsteina zarejestrowała wybuch promieni X. "Coś niezwykłego"

Europejsko-chińska Sonda Einsteina wykryła sygnał pochodzący z dwójki nietypowych gwiazd. Jedna z nich, gwiazda typu Be, ważyła 12 razy więcej niż Słońce. Druga była "gwiezdnym trupem", inaczej zwana białym karłem. - Badanie dostarcza nam nowych informacji na temat rzadko obserwowanej fazy ewolucji gwiazd. Fascynujące jest obserwowanie, jak oddziałujące ze sobą dwie masywne gwiazdy mogą doprowadzić do tak intrygującego rezultatu - powiedział Ashley Chrimes, astronom z ESA.
Zobacz więcej na temat:  kosmos astronomia gwiazdy Wszechświat