Michał Mirlak z przepisami na święta

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2024 10:05
Zanim zaczniecie szykować dania na Święta, koniecznie posłuchajcie jak kulinarnie przygotowuje się do nich "specjalista od dań mięsnych" z profilu @zabojczopyszna_mirlak. 
Michał Mirlak radzi jak się kulinarnie przygotować do świąt
Michał Mirlak radzi jak się kulinarnie przygotować do świątFoto: Shutterstock

Michał Mirlak jest twórcą profilu @zabojcopyszne_mirlak. Przez 8 lat pracy zawodowej pracował w 6 różnych miejscach. Aktualnie zajmuje się głównie tworzeniem contentu z przepisami kulinarnymi. Twórca zdradził, że najbardziej lubi przygotowywać dania kuchni polskiej. Jego celem jest promocja naszych tradycyjnych dań za granicą i określa się jako "specjalista od dań mięsnych". W audycji "Popołudniówa" opowiedział o swoich kuchennych przygotowaniach do świąt. 


Posłuchaj
22:39 CZWORKA Popołudniówa 2024_12_19-15-13-53.mp3 Michał Mirlak radzi jak się kulinarnie przygotować do świąt (Popołudniówa/Czwórka)

- Moim ulubionym daniem świątecznym jest barszcz z uszkami, ale moim popisowym daniem na święta są też bitki wołowe w losie "leśnym". Lubię również swój przepis na śledzie, który bardzo pasuje do mojej filozofii gotowania, według której ubieram polskie produkty w zagraniczne smaki. Na pewno na moim stole świątecznym będzie co najmniej 4 różne rodzaje śledzi - zdradza Michał Marlak. 



Kucharz wspomniał również, że już przyszykował wielki gar bigosu, który od paru dni przygotowuje i niedługo trafi do słoików. 

Zobacz też:

 


***

Tytuł audycji: Popołudniówa

Prowadzący: Kamil Jasieński 

Gość: Michał Mirlak

Data emisji: 19.12.2024

Godzina emisji: 15.07

gV

Czytaj także

"Tradycje kulinarne Polski" - od Szczodrych Godów po Wigilię

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2023 11:00
- Chrześcijańska wigilia w pewien sposób jest nałożona na kanwę tego, co już wcześniej istniało - na kanwę kultury słowiańskiej - wyjaśnia badaczka kultury kulinarnej Magdalena Tomaszewska-Bolałek, autorka książki "Tradycje kulinarne Polski". - W tym czasie Słowianie świętowali Szczodre Gody - okres powrotu słońca, zwrot w stronę wiosny. 
rozwiń zwiń