Veroetnika. "Przeszłam dżunglę amazońską dzięki kobiecej intuicji"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 14:18
Zanim Weronika Milczewska wyjechała, otrzymała od bliskich i znajomych "totemy mocy" - przedmioty, które miały wytyczać jej szlak, gdy w samym sercu amazońskiej dżungli zgubi drogę.
Audio
  • Veroetnika, czyli Weronika Milczewska o swojej podróży do dżungli amazońskiej i filozofii życia (Dzień Kobiet/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Jess Kraft

puszcza kampinoska 1200.jpg
Kampinos. Co w puszczy piszczy na wiosnę?

Były to monety, stary kompas "po dziadku", czy breloczki albo bransoletki. - Monetą rzucałam w momencie, gdy miałam podjąć decyzję. Kompas także wskazywał mi kierunek - wspominała Veroetnika. - Przedmioty te nie miały wartości materialnej, ale ogromną wartość sentymentalną i emocjonalną - mówiła. Podczas podróży chciała też sprawdzić, czy sama potrafi pozbyć się rzeczy, które są dla niej ważne, więc swoje "totemy mocy" oddawała innym. - Te przedmioty oznaczały wolność, miłość, tęsknotę, czy szczęście, a ich historie były podobne do historii ludzi, którzy pojawiali się na mojej drodze - opowiadała Veroetnika.

Veroetnika Warto na chwilę pozbawić się kontroli nad sytuacją, zaufać "czemuś", jakiemuś uczuciu, że po prostu będzie dobrze. Ważniejsze od tego, co nas spotyka jest to, jak na to zareagujemy

Jak przygotowywała się do swojej podróży i co zainspirowało ją, by się w nią wybrać? Gość czwórki wspominała także pewną kobietę, która podarowała jej pierwszy "totem mocy" i opowiadała o poszukiwaniu jej potem w Indiach, a także o filmie dokumentalnym, który po tej podróży powstał.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Veroetnika, czyli Weronika Milczewska (fotograf, antropolog, autorka bloga "Veroetnika")

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 7.10

kd/kul

Czytaj także

Australia wg Julii Raczko. "Włącz uśmiech, wrzuć na luz"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:10
- Australijczycy są wyluzowani i ciągle się uśmiechają. Zapewniam, że na dłuższą metę to nie jest męczące tylko zaraźliwe - mówi Julia Raczko, blogerka, autorka książki "Julia jest w Australii".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samotność w drodze. Jak rozchodzić złe emocje?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:59
W "Dniu Kobiet" pytamy o to Dominika Fórmanowicza, autora książki "Mężczyzna w chwili, gdy zostaje sam", która jest zapisem wędrówki głównego bohatera słynną trasą pielgrzymkową do Santiago de Compostela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Życie bez adresu, ale z celem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 13:57
Zamiast siedzieć w biurach - pracują na plażach, górskich stokach, w restauracjach, albo własnych sypialniach. Nie posiadają stałego adresu, ani etatu, za to mają wielki bagaż doświadczeń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przepis na długowieczność. Jak to robią w Japonii?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 11:39
Japończycy jedzą tak, aby nasycić się jedynie w 80 procentach, a ich śniadanie to kawał porządnego posiłku. - Jesteśmy tym, co jemy, dlatego Japończycy już od małego uczeni są ważnych zasad zdrowia - tłumaczy w Czwórce Alicja Than, japonistka i restauratorka.     
rozwiń zwiń