"Osiemnastki" - huczne, tłoczne, z morzem alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 17:56
Kiedyś były hucznym symbolem wejścia w dorosłość, współcześni 18-latkowie pierwsze kroki inicjujące stawiają znacznie wcześniej. Jak zatem traktują swoje "osiemnastki"?
Audio
  • Jak wspominasz swoją "osiemnastkę" [SONDA] (Czwórka/Się mówi)
  • "Osiemnastki" - wczoraj i dziś (Czwórka/Się mówi)
Osiemnastka to nadal najważniejsza impreza w życiu młodego człowieka. - Dobrze jest ją pamiętać, od początku do końca - mówi licealistka z Warszawy
"Osiemnastka" to nadal najważniejsza impreza w życiu młodego człowieka. - Dobrze jest ją pamiętać, od początku do końca - mówi licealistka z WarszawyFoto: Glow Images/East News

- 18. urodziny świętowałam w Brazylii. Moja impreza trwała trzy dni - wspomina Weronika Magdowska, licealistka z Warszawy. - Była huczna, ale nie zmieniła mojego życia.

Wchodzenie w dorosłość w domu i w wąskim gronie przyjaciół już dawno przestało być modne. I praktyczne. - Moja mama powiedziała kategoryczne "nie" domówce. I trochę się jej nie dziwię - śmieje się Justyna Łaba.

Bo dziś "osiemnastki" robi się "na bogato". - Mało kto decyduje się świętować bez napojów wyskokowych. Z reguły alkohol leje się w ilościach nieograniczonych  - mówi DJ Andrzej. - Gram na tego typu imprezach już od 8 lat i tylko raz młodzież bawiła się bez procentów.

Co ma wspólnego "osiemnastka" z weselem, jakie są trendy w "osiemnastkowym" menu oraz skąd się wzięły urodzinowe klapsy - dowiesz się słuchając nagrania z audycji.

***

Nazwa audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Data emisji: 19.11.2014

Godzina emisji: 14.00

(kul,tj)

Czytaj także

Dlaczego warto być singlem?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 13:00
Nic nie musisz, wszystko możesz. Udowadniamy, że życie singla wcale nie jest złe!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Doping podczas meczów. Jak działają polscy kibice?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 12:00
Wuwuzele, trąbki, farbki, czapki - to asortyment prawdziwego kibica. Jak zorganizowane są "ekipy" fanów sportu i jak działają, by dopingować zawodników?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rolnik - zawód przyszłości. Byliśmy na SGGW

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 07:40
- SGGW umożliwia studentom rozwój. Nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. A dziś to podstawa – mówi Iza Kudlak ze studenckiego samorządu.
rozwiń zwiń