Mieciu Mietczyński - bezlitosny krytyk polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 11:00
Zaczął trzy lata temu od ostrej recenzji filmu "Gulczas, a jak myślisz...". Dziś jest naczelnym internetowym krytykiem słabych polskich filmów.
Audio
  • Czy polskie kino jest słabe? (Czwórka/Audycja nr 1)
Mieciu Mietczyński swoje opinie na temat filmów wyraża wprost, bez owijania w bawełnę
Mieciu Mietczyński swoje opinie na temat filmów wyraża wprost, bez owijania w bawełnęFoto: Screen z YouTube'a

Mieciu Mietczyński to autor kanału na YouTubie, na którym krytykuje najgorsze produkcje filmowe, a także streszcza szkolne lektury. Jak przyznaje, denerwuje go to, że niektóre bardzo słabe filmy dotowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Byłem przerażony, gdy dowiedziałem się, że film "Kochaj i tańcz", który dostał 7 mln zł od jednej ze stacji telewizyjnych, został jeszcze wsparty przez PISF kwotą 2,5 mln zł - mówi youtuber.

Mietczyński wyjaśnia też, dlaczego odrzucił propozycję reklamowania szamponu do brody oraz wymienia najgorszy, jego zdaniem, film w historii polskiego kina.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1
Prowadzi: Mariusz Infulecki , Michał Migała

Gość: Mieciu Mietczyński (youtuber)
Data emisji: 23.03.2015
Godzina emisji: 8.15

mg/jp

Czytaj także

Wardęga - internetowy prankster, którego oglądają miliony

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
Płatanie figli innym zapewne miało swój początek wraz z pojawieniem się ludzi na świecie. W dobie telewizji i internetu pranksterzy nagrywają swoje dowcipy i chwalą się nimi przed publicznością liczoną... w milionach!
rozwiń zwiń
Czytaj także

W dobie internetu powstał nowy zawód - vloger

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 16:00
- Prawda jest taka, że youtuber to już jest normalny zawód - mówi vloger, Martin Stankiewicz, który zarabia na robieniu filmów i wrzucaniu ich do sieci. Jego kanał w serwisie Youtube ma już ponad 200 tysięcy subskrybentów. W "Poranku OnLine" youtuber zdradził nam kulisy tej internetowej pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Topowa Dycha" - najsłynniejszy dekalog w internecie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 09:29
Zaczęło się od "10 najgłupszych zgonów". Potem były filmy "10 najdziwniejszych praw na świecie" i "10 najgorszych dzieci w historii". Dziś youtubowy kanał "Topowa Dycha" subskrybuje prawie 118 tys. internautów.
rozwiń zwiń