Horrocon 2019 i fotografie ze Spitsbergenu - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:07
O konwencie dla amatorów, miłośników i pasjonatów kina i literatury grozy, a także niezwykłej wystawie Anny Musiałówny pt. "Próba przeczekania wiatru" - w audycji Kasi Dydo.
W opinii Moniki Małkowskiej i dr. Janusza Janowskiego współczesna sztuka staje się coraz bardziej zideologizowana.
W opinii Moniki Małkowskiej i dr. Janusza Janowskiego współczesna sztuka staje się coraz bardziej zideologizowana. Foto: shutterstock.com/Ysbrand Cosijn

Po godz. 10.05 spotkamy się z Piotrem Maciukiewiczem, który zaprosi na Horrocon 2019. Ma to być pierwszy tak duży stołeczny konwent, którego ideą jest stworzenie przestrzeni do integracji i wspólnej zabawy dla amatorów, miłośników i pasjonatów kina i literatury grozy. Piotr Maciukiewicz to pomysłodawca i główny organizator imprezy, na co dzień również operator, muzyk i montażysta, popularyzator kina i muzyki grozy, a w programie imprezy m.in. wykłady tematyczne, stoiska z komiksami, interaktywny dom strachów, pokaz umiejętności charakteryzatorskich, czy koncerty.

W tej godzinie audycji zaprosimy także na także kolejna odsłona cyklu "Bookstagram, czyli Gustaw Herling Grudziński na Instagramie". DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

Po godz. 11.05 zaprosimy na wystawę Anny Musiałówny pt. "Próba przeczekania wiatru. Fotografie ze Spitsbergenu". Podczas niemal trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku Musiałówna fotografowała Barentsburg, polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim w Palffyodden, gdzie wraz z grupą naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego z profesorem Zdzisławem Czeppe spędziła większość wyjazdu.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwrtek (19.09), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka wystawa
Czytaj także

Fast Fashion Fed. Artyści łączą siły w wojnie ze śmieciami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:12
Fast Fashion Fed to międzynarodowy projekt łączący artystów z różnych dziedzin sztuki: rzeźba, malarstwo, moda, sztuka filmowa, sztuka audio. Wszystko po to, by bronić naszej planety. 
rozwiń zwiń