Szukanie pracy jest jak podrywanie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 13:32
Podobno Amerykanie w ciągu życia zmienia pracę 11 razy. Polacy są trochę bardziej zachowawczy, ale młodzi też już dostrzegają, że nie należy spędzać całego życia na jednej "ciepłej posadce".
Audio
  • Miłosz Brzeziński podpowiada, kiedy jest moment by zmienić pracę

Łatwiej się szuka nowej pracy, gdy pracujemy w jakieś firmie. Kiedy powinniśmy pomyśleć o zmianie zatrudnienia podpowiada Miłosz Brzeziński. - Dobry moment jest wtedy, kiedy czujemy, że "judaszujemy", czyli firma zmieniła trochę profil, my się nie zorientowaliśmy, a teraz musimy "sprzedawać" jakieś swoje wartości, które są dla nas kluczowe. Np. musimy bardzo dużo pracować, a chcieliśmy wychodzić do domu o 16 - wyjaśnia trener osobisty.

Nie jest prawdą, że podczas kryzysu pracodawcy nie szukają pracowników. Jak twierdzi czwórkowy ekspert: na rynku pracy jest zawsze zapotrzebowanie na pracowników.  - Firmy chcą zawsze zaoszczędzić pieniądze, a to polega m.in. na tym, że zostawiają tych ludzi i stanowiska, które są ich zdaniem najbardziej efektywne. Na tych stanowiskach jet rotacja cały czas. Wciąż szukają ludzi - wyjaśnia - mówi Brzeziński.

Pracę powinniśmy zmieniać by rosła nasza wartość rynkowa. Warto też pomyśleć o zmianie pracy, gdy zmieniamy inne aspekty naszego życia. Gdy czujemy się źle w pracy przez 6-8 miesięcy, to też najwyższa pora na szukanie nowego zatrudnienia.

Dobrą metodą na szukanie pracy jest sposób stosowany przy podrywaniu: podrywamy, podrywamy, a przy "tej jedynej" już wiemy, jak to robić. Tak samo jest z nową pracą - należy chodzić na rozmowy kwalifikacyjne - na temat, jak szukać nowej pracy dowiesz się więcej słuchając "Poranka OnLine".

(pj)

Czytaj także

"Ja z wami nie piję", czyli jak być asertywnym na imprezie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 16:18
Jeśli postanowimy sobie przed wyjściem na party, że tego wieczoru nie będziemy spożywać alkoholu, warto się tego trzymać. Tylko jak to zrobić, gdy wszyscy naokoło piją i namawiają nas do tego samego? Oto kilka prostych rad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety rzadziej żądają podwyżki, a mężczyźni "sępią"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 10:18
Wciąż jest więcej prezesów niż prezesek. Dlaczego kobiety nadal zarabiają mniej i dlaczeg rzadziej zajmują kierownicze stanowiska - pyta Justyna Dżbik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres w pracy? To dobry motywator

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 09:00
- Stres w pracy jest jak surykatka po lobotomii, która w nas siedzi: jest permanentnie czujna, a jak coś się nie uda, wpada w panikę - mówi psycholog, trener osobisty Miłosz Brzeziński. - I każe nam uciekać, albo zmieniać to, co nas wyprowadziło z równowagi.
rozwiń zwiń