Drobny gest dla Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 12:07
"Stop CO2. Rusz się" to tylko słowa, jednak, jak udowadnia Dominik Dobrowolski, można je wypełnić konkretnymi działaniami. On już trzeci raz rusza na rowerową wyprawę, w Dzień Ziemi.
Audio
  • O akcji "Stop CO2. Rusz się" opowiada Dominik Dobrowolski (Poranek OnLine/Czwórka)
Drobny gest dla Ziemi
Foto: Glow Images/East News

Dominik Dobrowolski jest ekologiem i podróżnikiem, 22 kwietnia wyrusza na kolejną wyprawę.
- To już jest trzecia wyprawa pod tym hasłem. Najpierw była Bruksela, potem zimowa wyprawa do  Kopenhagi, teraz przede mną Berlin, Paryż i Londyn - relacjonuje Dobrowolski na antenie Czwórki. - W tym haśle wszystko jest ukryte: sens, który towarzyszy pedałowaniu, stop CO2 by ograniczyć emisję dwutlenku węgla, która niestety powoduje różne psikusy na Ziemi. My musimy się ruszyć, bo tego nikt za nas nie załatwi. Powinniśmy pomyśleć, co możemy sami zrobić dla Ziemi - dodaje. 
Jak się okazuje Komisja Europejska też myśli o ekologicznych problemach ziemi i po raz kolejny patronuje wyprawie Dominika Dobrowolskiego. Podróżnik bardzo ceni sobie tę współpracę i podkreśla, że chcąc coś osiągnąć warto namawiać partnerów i patronów do wspólnego działania.

22 kwietnia podróżnik wyruszy spod słynnego pręgierza we Wrocławiu, można wraz z nim rozpocząć wyprawę i przejechać symboliczny kilometr - posłuchaj więcej o tej akcji w załączonym "Poranku OnLine".
(pj)

Czytaj także

Odpicuj swój rower

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 15:29
Okazuje się, że pasja i ciężka praca przynoszą pieniądze. Mateusz i Marek z firmy Rowery - Bajery robią to, co lubią - świetne rowery!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak powstawał legendarny "Romet"? Posłuchaj archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 10:38
Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy istnieją od 1948 roku i produkowały m.in. jednoślady marki "Romet". – Robotnikom dano tu naprawdę doskonały warsztat pracy – mówił jeden z pracowników reporterowi Polskiego Radia w 1958 roku. Posłuchaj unikatowych nagrań z naszego archiwum.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rower, hulajnoga, czy bezpłatna komunikacja miejska?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 14:00
- W Warszawie ruch samochodowy osiągnął limit. Nie wybudujemy tu trzypoziomowych autostrad, wiec trzeba jakoś ograniczyć liczbę aut - mówi Andrzej Rehorowski z fundacji "Rower w mieście". - Łączenie różnych środków transportu, czyli np. roweru i autobusu, rozwiązuje wiele problemów.
rozwiń zwiń