SocHak – programowanie zaangażowane społecznie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 19:41
W weekend w Warszawie odbędzie się społeczny hakaton SocHak:Edukacja. Przez 48 godzin przedstawiciele organizacji pozarządowych i programiści będą wspólnie pracować nad nowymi rozwiązaniami dla edukacji. Więcej można było się dowiedzieć z audycji "Pod Lupą".
Audio

Hakaton to innymi słowy sprint prograministyczny, podczas którego pracuje się intensywnie z technologiami. Cel do jakiego ma zmierzać zależy od hasła przewodniego, jakie przyjęto na starcie.

- My, czyli grupa wielu organizacji pozarządowych i osób indywidualnych, wpadliśmy na pomysł żeby zrobić hakaton społeczny. W grudniu zorganizowaliśmy Random Hacks of Kindness poświęcony ogólnie programom społecznym. Ponieważ dopiero co skończył się międzynarodowy Tydzień Otwartej Edukacji postanowiliśmy wstrzelić się w ten edukacyjny trend i zrobić hakaton poświęcony edukacji - wyjaśniła Alicja Peszkowska, współorganizatorka.

SocHak:Edukacja odbędzie się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nad nowymi rozwiązaniami przez 48 godzin będą pracowały interdyscyplinarne zespoły.

- Zacznie się od tego, że przedstawiciele organizacji pozarządowych opowiedzą o swoich pomysłach na rozwiązania. Następnie we wspólnych zespołach z programistami i - rzadziej - grafikami będą wymyślać jak praktycznie wykorzystać te pomysły dla edukacji - powiedziała w audycji Justyny Dżbik Agnieszka Strzemińska, współorganizatorka.

Więcej o społecznym hakatonie SocHak:Edukacja w nagraniu audycji.

pg

Czytaj także

Przełam stereotypy: kobiety to świetne programistki!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 12:00
Dotychczas wśród młodych ludzi pokutował stereotyp, że do programowania komputerowego dziewczyny właściwie się nie nadają. Kierunki ścisłe na politechnikach oblegane są więc przez przedstawicieli płci męskiej. Nadszedł czas, by to zmienić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telefon do całowania, czyli gadżeciarskie absurdy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 20:54
Zdecydowana większość gadżetów, które powstają niewiele wnosi do naszego życia, mimo to wiele z tych dziwnych urządzeń ma tę zaletę, że wywołuje zdrowy uśmiech na twarzy. Najbardziej absurdalnym pomysłom przyjrzała się Kasia Węsierska
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak chronić swoją prywatność w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 16:52
Google to kolejna firma, po Microsofcie i Facebooku, która ujednoliciła swą politykę prywatności. Dla nas oznacza to, że staliśmy się w sieci jeszcze mniej anonimowi. Jak się przed tym chronić – sprawdzaliśmy w ramach cyklu "Hity internetu".
rozwiń zwiń