Jak wspominał, cztery lata temu, gdy zakładał swoją stronę internetową, musiał zmierzyć się z ostrą konkurencją. - Memy są tworzone w krótkiej, przystępnej formie. Niektóre prezentują prawdziwe ciekawostki, zabawne fakty, ale na dłuższą metę nic nie wnoszą. Postanowiłem więc tworzyć dłuższe artykuły, nawet, jeśli na przejrzenie ich należy poświęcić dłuższą chwilę - opowiadał w Czwórce.
Taka forma publikacji wymaga jednak czasu - wynajdowaniem i przygotowywaniem ciekawostek Gluza nie zajmuje się więc sam. - Współpracuję z redaktorką, mamy też kilku autorów, którzy na stałe publikują treści w portalu - mówił gość Kamila Jasieńskiego.
Tematy czerpią z anglojęzycznych źródeł, nierzadko jednak sami jeżdżą na konferencje, biorą udział w naukowych panelach i przeróżnych warsztatach. - Ostatnio byliśmy w Centrum Nauki Kopernik - wspominał Gluza. Jak wygląda proces przygotowania materiałów i wyszukiwania ciekawostek ze świata nauki? Jak zdobywa się środki na działanie serwisu i w jaki sposób autorzy Ciekawe.org chcą rozwijać swój portal, by wciąż być konkurencyjnym serwisem w polskiej sieci i skutecznie popularyzować naukę?
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Gość: Paweł Gluza (założyciel portalu Ciekawe.org)
Data emisji: 3.05.2018
Godzina emisji: 8.13
kd/pj