Trekking online. Jak chodzić po górach na leżąco?
Eksperci branży turystycznej już zastanawiają się nad tym, co w tym sektorze zmieni się za kilka miesięcy. Na łamach "National Geographic" prof. Adam Blake, ekonomista i kierownik badań na Wydziale Turystyki i Hotelarstwa na Uniwersytecie Bournemouth w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że ludzie będą musieli uwierzyć, że podróżowanie jest bezpieczne.
Dziś linie lotnicze notują olbrzymie straty w związku z pandemią. - Ten czas to duża strata dla przewoźników, zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy wrócimy do normalności - mówi Mateusz Łysiak, podróżnik. - Podróże samolotem nadal będą cieszyć się dużą popularnością. Pamiętajmy, że jest to jednak najwygodniejszy i najtańszy środek transportu, jeśli chodzi o dalekie kierunki - dodaje.
ZOBACZ TAKŻE Zostań w domu z Czwórką - koncerty, podcasty, nauka >>>
Gdy świat upora się z koronawirusem przewoźnicy będą chcieli przyciągnąć nowych klientów do swoich usług. - Aby wyjść z kryzysu, który dotknął branżę turystyczną, trzeba będzie czymś zachęcić ludzi, dlatego najpewniej ceny biletów będą znacznie niższe niż teraz - mówi rozmówca Mateusza Kulika.
Wszyscy, niezależnie od tego czy chodzi o transport, czy zakwaterowanie, będą musieli udoskonalić sposoby utrzymywania i monitorowania czystości, by jak najlepiej zadbać o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów Mateusz Łysiak
Eksperci przewidują większą elastyczność linii lotniczych. Możliwości anulowania zamówienia czy przebookowania biletu mogą być tańsze czy dłużej dostępne. Nadzieją dla przewoźników są z pewnością podróże służbowe. To one mogą pozwolić liniom lotniczym na powrót do formy. - Mówi się także o tym, że samoloty będą podróżować mniej zapełnione. Przewiduje się loty z pustymi środkowymi miejscami, by ograniczyć interakcje pasażerów na pokładzie - mówi podróżnik.
Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy znów będziemy mogli udać się w podróż.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Materiał: Mateusz Kulik
Data emisji: 9.04.2020
Godzina emisji: 7.15
pj/kd