Polskie Radio
Section05

To druga Julia Szeremeta? 21-latka przebija się w kadrze

Barbara Marcinkowska to pięściarka, która już ma za sobą duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Nic więc dziwnego, że polscy kibice mogą uważać ją za drugą Julię Szeremetę. Po tym jak wicemistrzyni olimpijska przetarła szlak, innym kadrowiczkom może być łatwiej. - Julka pomogła nam wszystkim uwierzyć. Bo jeśli się z kimś trenuje, przez te wszystkie lata wykonujemy te same ćwiczenia i nagle ktoś zdobywa taki sukces, jak ona w Paryżu, to reszta ekipy ma w głowie, że następna mogę być ja – mówi w rozmowie z portalem interia.pl.
Zobacz więcej na temat:  boks SPORT Julia Szeremeta Sporty walki

Co nowego u Matysiaków? Odcinek 3546

W oczekiwaniu na powrót Helenki, która wraz z babcią Anną wybrała się ze święconką do Kościoła, Małgosia, ku wielkiemu zaskoczeniu Michała, postanawia spakować się na dwutygodniowy wyjazd motywacyjno-terapeutyczny grupy AA, który rozpoczyna się zaraz po świętach. Jeszcze większe zaskoczenie czeka Michała wraz z powrotem babci Ani i Helenki z kościoła. 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia TEATR Matysiakowie Marta Rebzda Maria Pakulnis Marcin Hycnar Joanna Pach-Żbikowska Sławomir Grzymkowski Noemi Żbikowska Borys Wiciński Waldemar Modestowicz Maciej Kubera Teresa Skoczylas

"Okna wojny" - reportaż Macieja Jastrzębskiego

To historia Wołodymyra i jego żony Eugenii. Po ponad 2 latach w Polsce zdecydowali się wrócić do rodzinnego miasta na Ukrainie. Po powrocie odnaleźli swoje miejsce, przyjaciół i poczucie przynależności, które - jak mówią - utracili w Polsce. W 2022 roku Irpień i Bucza były miejscami zbrodni wojennych dokonywanych przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej na ukraińskich cywilach. Wołodymyr fotografuje teraz ruiny i zniszczone bombardowaniami mieszkania. Sfotografował już około 1000 budynków, w tym ponad 500 okien.
Zobacz więcej na temat: 

Pierwszy gwiazdor fizyki. Co tak naprawdę wiemy o Albercie Einsteinie?

To nazwisko zna każdy, choć mało kto wie, dlaczego właściwie Einstein był tak sławny. Jako ikona popkultury jego postać stała się niezależna od prawdziwej osoby. – W korespondencji, która napływała do niego z całego świata, pojawiały się pytania: "czy pan naprawdę istnieje?" – mówił historyk nauki Jarosław Włodarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Albert Einstein fizyka NAUKA naukowcy Wszechświat nagroda Nobla pole elektromagnetyczne natura matematyka Masa energia światło