Taniec bez końca „Antologia, vol. 2”, kompilacja grupy Africa Negra, odkrywa nieznane wcześniej szerzej utwory zespołu łączącego rumbę, puxę, soukous nagrane między 1979 a 1990 rokiem, u szczytu kariery.
Spełniona obietnica spotkania Oto wspólne przedsięwzięcie wybitnych artystów ukraińskich i polskich, klasyków nurtu odtwarzania muzyki wiejskiej i tych, których żywiołem jest improwizacja. Efekt? Więcej niż udany, choć wymagający cierpliwego i uważnego słuchania.
Nocna podróż z Arooj Aftab Arooj Aftab wyrusza w nocną podróż, pełną subtelności, zmysłowości i piękna.
Siła głosu Kwartet wokalny Landless łączy perspektywy kobiece z przestrzeni różnych epok, śpiewając przejmujące, oszczędne pieśni, które zaskakują aktualnością.
Puste ulice, czyli własny świat Dalecy od folkowego mainstreamu, czy tym bardziej nurtu tzw. tradycjonalistycznego, członkowie tria Tuleje tworzą swój własny muzyczny świat – oparty o ludowe tematy, a jednak zachwycająco autorski, odmienny.
Sprawiedliwość i pogrzeb z Mdou Moctar Tuareski gitarzyta kontynuuje swoja antykolonialną krucjatę w rytm zadziornego, głośnego rocka, zanurzonego w tradycyjnych rytmach.
Globalne zakorzenienie. Piotr Damasiewicz Into the Roots i "Świtanie" Piotr Damasiewicz z zespołem Into the Roots wznosi się ponad schematy kultur i muzycznych baniek w celu stworzenia nowej jakości, celebracji różnorodności bez kompleksów hołubionej na równych prawach.
Między snem a jawą Cztery znakomite, doświadczone artystki wybrały się w podróż w czasie i przestrzeni – do dawnych kołysanek, prowadzących w świat snów i fantazji. Stworzyły w efekcie dzieło uniwersalne i ponadpokoleniowe.
Polski Piach na tropie anomalii Polski Piach, zespół dowodzony przez Patryka Zakrockiego, po dwóch geograficznych albumach wyrusza na eksplorację muzycznych anomalii.
Portugalia po francusku Tradycyjne pieśni z północno-wschodniej Portugalii zyskują nowe życie, kiedy biorą je na warsztat dwie francuskie wokalistki, łącząc polifoniczne śpiewy z abstrakcyjną elektroniką.
Pieśni wędrowne. Weronika Grozdew & Musos Pomysł na tę płytę zaczął się realizować wiele miesięcy temu. Nagrania trwały, z przerwami, bardzo długo, ale warto było czekać. Nowa płyta Weroniki Grozdew jest bowiem autentycznym wydarzeniem.
Kołysanki dla świata na krawędzi Po dźwiękach domowych, rzece, pograniczu, warszawskie trio jako lejtmotyw swojego piątego albumu wybrały kołysanki mające ukoić zbolały świat, uśpić go, by odnowił się po przebudzeniu.