Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: kolarstwo górskie - Pidcock mistrzem, dramatyczna kraksa Mathieu Van der Poela, Wawak daleko

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 11:09
Bartłomiej Wawak zajął 19. miejsce w wyścigu kolarzy górskich w igrzyskach w Tokio. Triumfował Brytyjczyk Thomas Pidcock, który wyprzedził Szwajcara Mathias Flueckigera i Hiszpana Davida Valero Serrano.
Thomas Pidcock cieszy się z wygranej
Thomas Pidcock cieszy się z wygranej Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Pidcock świetnie radzi sobie też w kolarstwie szosowym
  • Brytyjczyk zdołał przygotować dobrą formę, mimo wypadku na treningu, jakiego doznał w czerwcu
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Na olimpijskiej trasie, uznawanej za najtrudniejszą w historii, Brytyjczyk szybko narzucił rywalom swoje warunki i oderwał się od stawki na czwartym okrążeniu. Do mety dojechał samotnie, wyprzedzając o 20 s Flueckigera i o 34 s Valero Serrano. Tuż za podium uplasował się najlepszy pięć lat temu w Rio de Janeiro Szwajcar Nino Schurter.

Polak stracił do triumfatora 3.56.

21-letni Pidcock w stolicy Japonii potwierdził dobrą formę ze startów w Pucharze Świata w tym sezonie, gdy raz zwyciężył i raz był drugi w Novym Mescie na Morawach. Pochodzący z Leeds zawodnik grupy Ineos Grenadiers ściga się praktycznie we wszystkich odmianach kolarstwa, z wyjątkiem torowego, bo np. w tym roku był drugi w szosowym klasyku Amstel Gold Race.

W czerwcu jednak jego występ w igrzyskach stanął pod znakiem zapytania, gdyż wskutek potrącenia przez samochód w czasie treningu doznał złamania obojczyka i na kilkanaście dni musiał przerwać przygotowania.

Ponad półtorej minuty stracił do zwycięzcy mistrz świata Jordan Sarrou, który zajął dziewiąte miejsce. Inny z faworytów - Holender Mathieu van der Poel - na jednym ze zjazdów upadł na kamienne podłoże i wycofał się z rywalizacji.

Polskie Radio jest Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jesteśmy jedną drużyną

/empe

Partnerzy

Partner

Polscy siatkarze pokonali Włochy 3:0 w swoim drugim występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Iga Świątek odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Rozstawiona z "szóstką" Polka przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 3:6 i 6:7 (4-7) i czeka ją już tylko rywalizacja w turnieju miksta.