Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Zofia Noceti-Klepacka awansowała do finału

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 10:10
Zofia Noceti-Klepacka w ostatnim czwartkowym starcie w żeglarskiej klasie RS:X zajęła siódme miejsce i awansowała do wyścigu medalowego. Polka po 12 wyścigach jest dziewiąta, awans do finału zapewniła sobie czołowa "10".
Zofia Noceti-Klepacka
Zofia Noceti-KlepackaFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Polka w czwartkowych wyścigach była 11. i dwukrotnie siódma.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

W regatach prowadzi Chinka Lu Yunxiu z dorobkiem 30 pkt. Druga jest Brytyjka Emma Wilson - 34 pkt, a trzecia - Francuzka Charline Picon, która uzyskała 36 pkt.

Klepacka zgromadziła 89 pkt, jest dziewiąta i nie ma szans na walkę o podium.

Po kobietach trzy wyścigi w klasie RS:X rozegrają mężczyźni. Piotr Myszka w środę awansował z szóstego na czwarte miejsce, po trzecim dniu olimpijskiej rywalizacji.

W Rio de Janeiro w 2016 roku Myszka był czwarty, a cztery lata wcześniej w Londynie Klepacka zdobyła brązowy medal.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną.

Partnerzy

Partner

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470 w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. W czwartek zajęły drugie oraz piąte miejsce i w klasyfikacji mają cztery punkty przewagi nad Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.