Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Melzacka i Łoboda wygrały wyścig w żeglarskiej klasie 49erF

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:11
Polskie żeglarki Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda wygrały dziewiąty wyścig olimpijskiej rywalizacji w klasie 49erFX. W stawce 21 załóg zajmują 12. lokatę.
Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda
Aleksandra Melzacka i Kinga ŁobodaFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Debiutujące w igrzyskach Melzacka (YKP Gdynia) i Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) w dziewiątym starcie wyprzedziły 10. w klasyfikacji generalnej Norweżki Helene Naess i Marie Roenningen oraz plasujące się na piątej pozycji Niemki Tinę Lutz i Susann Beucke.

Wcześniej w piątek biało-czerwone były 18. i 16., co skutkowało spadkiem z 10 na 12. miejsce. Prowadzą Holenderki Annemiek Bekkering i Annette Duetz.

Trzy ostatnie starty w fazie zasadniczej zaplanowano sobotę, a wyścig medalowy - podwójnie punktowany - ma się odbyć w poniedziałek.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Zofia Noceti-Klepacka w ostatnim czwartkowym starcie w żeglarskiej klasie RS:X zajęła siódme miejsce i awansowała do wyścigu medalowego. Polka po 12 wyścigach jest dziewiąta, awans do finału zapewniła sobie czołowa "10".

Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec pozostają liderkami w rywalizacji żeglarskiej klasy 470 na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polki w piątek w wyścigach nr 5 i 6 zajmowały odpowiednio - 13. i 1. miejsce.