Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: dramat Piotra Myszki. Dyskwalifikacja zamiast medalu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 11:21
Piotr Myszka z powodu falstartu został wykluczony z tzw. wyścigu medalowego i stracił szansę na miejsce na podium olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X.
Piotr Myszka
Piotr MyszkaFoto: PAP/EPA/CJ GUNTHER

Polak zajmował przed decydującym startem czwarte miejsce. Zdyskwalifikowani zostali także wyprzedzający go w klasyfikacji Francuz Thomas Goyard i Włoch Mattia Camboni.

00:48 Myszka falstart Tokio.mp3 Piotr Myszka: nie tak miał wyglądać sobotni wyścig - powiedział Polak w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem po dyskwalifikacji w finałowym wyścigu (PR1)

Mistrzem olimpjskim został Holender Kiran Baldoe.

Mimo dyskwalifikacji w ostatnim wyścigu srebrny medal zdołał wywalczyć Goyard. Brązowy niespodziewanie przypadł Chińczykowi Kun Bi. Myszka ukończył rywalizację olimpijską na szóstej pozycji. W Rio de Janeiro w 2016 roku był czwarty.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Czwarte zwycięstwa podczas olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych odniosły drużyny Francji i obrońca tytułu Dania. Oba te zespoły oraz Egipt, Szwecja i Hiszpania zapewniły już sobie awans do ćwierćfinałów.

Katarzyna Wasick uzyskała piąty wynik w półfinale - 24,26 - i awansowała do niedzielnego finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w olimpijskiej rywalizacji w pływaniu w Tokio.

Mateusz Borkowski i Patryk Dobek awansowali do półfinałów biegu na 800 metrów w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, a Dobek byl w swoim trzeci.